Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki: Będziemy walczyć o 10. mistrzostwo Polski

Konrad Piechocki: Będziemy walczyć o 10. mistrzostwo Polski

Miniony sezon dla PGE Skry Bełchatów był pasmem sukcesów na arenie krajowej. Superpuchar Polski, mistrzostwo Polski juniorów, do których na sam koniec PlusLigi bełchatowscy zawodnicy dołożyli mistrzostwo Polski, mają bardzo duże przełożenie na wartość wizerunkową klubu, jak i jego sponsorów. – To ciągłe inwestowanie w marketing pozwala nam być w tym miejscu, w którym jesteśmy – mówi Konrad Piechocki, prezes bełchatowskiego klubu, podsumowując sezon.

PGE Skra Bełchatów w czołówce polskich klubów siatkarskich znajduje się od lat, a w minionym sezonie odzyskała tytuł mistrzowski. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, jednak bełchatowski klub od wielu lat ma wsparcie poważnego lokalnego sponsora, dzięki czemu może spokojnie rozwijać się i utrzymywać na krajowym „topie”. – Historycznie przypomnę, że trwa ona od 1991 roku, kiedy to klub podpisał pierwszą umowę patronacką z Elektrownią Bełchatów. Współpraca trwa po dzień dzisiejszy i zaowocowała czternastoma medalami mistrzostw Polski. PGE Skra Bełchatów po raz jedenasty znalazła się w finale mistrzostw Polski i zdobyła dziewiąte mistrzostwo. W tym czasie zdobyliśmy również siedem Pucharów Polski, co pozwala nam być na drugim miejscu w tabeli wszech czasów, jeśli chodzi o zdobyte medale w historii polskiej siatkówki – zauważa Konrad Piechocki. – Drugim czynnikiem, na który zwrócę uwagę, jest czynnik niezmiernie ważny – czynnik ludzki. Mowa tu o zaangażowaniu przez te wszystkie lata wielu ludzi, byłych prezesów Elektrowni, ludzi bardzo często społecznie zaangażowanych, by budować siatkówkę w Bełchatowie, jak również wszystkich tych ludzi, którzy bezpośrednio pracują, których mam przyjemność być szefem w klubie. Ludzi z pasją, z którymi wspólnie wytyczamy sobie cele. Myślę, że trzecim czynnikiem mającym na to wpływ są wszystkie działania podejmowane niejednokrotnie przez lata krytykowane, m.in. poszerzanie sztabu o pierwszego statystyka, trenera przygotowania fizycznego. Bardzo często było to odbierane jako w pewnym stopniu rozpasanie. Wyznaczaliśmy trendy i teraz to funkcjonuje praktycznie już we wszystkich klubach. Ważna była także systematyczna budowa marki. To ciągłe inwestowanie w marketing pozwala nam być w tym miejscu, w którym jesteśmy – dodaje sternik bełchatowskiego klubu.Polska Grupa Energetyczna będzie nadal wspierać PGE Skrę Bełchatów, nie ukrywając, że liczy przy tym na sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także w europejskich pucharach. – Jako sponsor jesteśmy szczęśliwi i dumni, że bełchatowski klub zdobył mistrzostwo Polski. PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat stara się aktywnie pomagać i wspierać rozwój klubu. Dzięki obopólnie dobrze rozumianej współpracy, z której się cieszymy. Klub cały czas jest na najwyższym poziomie krajowym, ale też i mam nadzieję europejskim. Bardzo cieszymy się, że nasi zawodnicy są też zawodnikami kadry narodowej i razem z nią odnoszą sukcesy. Marka PGE dzięki dobrej współpracy, osiągnięciom sportowych klubu jest dobrze promowana i rozpoznawana. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że PGE Skra Bełchatów jest ambasadorem naszej marki – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Od dłuższego czasu PGE Skra przygotowuje skład na kolejny sezon, w którym będzie bronić mistrzostwa kraju, ale będzie też chciała zawojować europejskie puchary. Dotychczasowe transfery klubu podsumował Konrad Piechocki.W tym roku rynek transferowy jest bardzo trudny i rozpoczął się jeszcze w trakcie trwania sezonu. Na pewno szkoda, że odchodzą do ligi, która będzie uważana obecnie za najlepszą, Srećko Lisinac i Bartosz Bednorz. Ale nie płaczemy i pracujemy nad składem, a mogę zapewnić kibiców PGE Skry, że będziemy walczyć o to dziesiąte mistrzostwo Polski. Uważam, że skład drużyny na przyszły sezon nie będzie słabszy. Trzon klubu będą stanowili mocni zawodnicy, zacznę od Mariusza Wlazłego – kapitana i ikony klubu. Przed tamtym sezonem mówiono, że nie wiadomo. czy ze względu na wiek podoła. Liczby mówią jednak za siebie – 441 zdobytych punktów, najlepiej atakujący i zagrywający w sezonie. Był współliderem w rankingu zdobytych statuetek MVP i na koniec rzecz najistotniejsza – Mariusz zdobył tytuł MVP całego sezonu PlusLigi. Bardzo się cieszę, że ma on ważny kontrakt także na przyszły sezon. Po roku czasu wraca do nas Artur Szalpuk, który uważam, że zrobił bardzo duży progres pod okiem trenera Anastasiego w Treflu. Wszyscy zastanawiali się, kim PGE Skra będzie starała się zastąpić Srećko Lisinaca, jednego z najlepszych środkowych świata. Cieszę się niezmiernie, że wygraliśmy wyścig z bardzo trudną konkurencją na rynku – klubami z Kędzierzyna-Koźla i Rzeszowa – o Kubę Kochanowskiego. Myślę, że najlepszą odpowiedzią na pytanie, jaki jest to zawodnik, jest obecna jego gra w reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Według mnie trener Heynen zaczyna od niego budowę szóstki. Jest to młody chłopak o ogromnym potencjale. Jeśli chodzi o pozycję atakującego, pozyskaliśmy z Trento, reprezentanta Estonii Renee Teppana. Do zespołu dołączył także Piotr Orczyk. Obserwowaliśmy tego chłopaka od dwóch lat. To mistrz Polski juniorów, do tej pory grał wiele lat w Belgii, ostatnio w Knack Roeselare – mówi prezes bełchatowskiego klubu.

Mimo złotego medalu mistrzostw Polski miniony sezon z niedosytem zakończył drugi szkoleniowiec drużyny z Bełchatowa, który w kolejnym sezonie ma ambitne plany. – Myślę, że jeśli trener jest pełniony, to chyba powinien już przestać być trenerem. My możemy być częściowo usatysfakcjonowani ze zdobycia mistrzostwa Polski. Po drodze była jednak Liga Mistrzów, były Klubowe Mistrzostwa Świata, w których zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy osiągnąć więcej. Na pewno zawsze pozostaje trochę niedosytu. Cieszy powrót korony mistrza Polski do Bełchatowa i można powiedzieć, że główny cel został osiągnięty. Po tym sukcesie w przyszłym sezonie będziemy chcieli zrobić jeszcze więcej – deklaruje Michał Winiarski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved