Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Konrad Mucha: Mam nadzieję, że twierdza Kluczbork zostanie obroniona

Konrad Mucha: Mam nadzieję, że twierdza Kluczbork zostanie obroniona

– Jesteśmy fajną, zgraną grupą ludzi, która wie, po co wychodzi na boisko. Jesteśmy głodni zwycięstw. Co roku ten zespół jest wzmacniany bez potrzeby wymieniania połowy składu. Dlatego zgranie oraz poukładanie swojej własnej gry jest naszym największym atutem – powiedział środkowy Mickiewicza Kluczbork, Konrad Mucha.

Rok 2017 zakończyliście na trzecim miejscu w tabeli. Jakie są twoje odczucia związane z tą lokatą? Odzwierciedla ona wasze aktualne możliwości, czy jednak odczuwasz niedosyt, bo mogliście być jeszcze wyżej?Konrad Mucha:Wydaje mi się, że trzecie miejsce na koniec roku jest sprawiedliwą lokatą, przegraliśmy tylko 2 mecze, oba z czarnymi Rząśnia. Szkoda, że nie udało nam się urwać w tych meczach jakichś punktów, mieliśmy swoje atuty, których nie udało się nam wykorzystać. Mimo wszystko mamy swoje ambicje i chcemy bić się o lidera na koniec rundy zasadniczej.

Na koniec roku przegraliście ważny mecz z Czarnymi Rząśnia. Chyba szkoda tej porażki, bo zepchnęła was na trzecie miejsce w stawce.

– To był dobry, twardy mecz, taki typowo męski. Drużyna z Rząśni zagrała kapitalny mecz, w polu serwisowym każdy z jej zawodników dokładał swoją cegiełkę do sukcesu. Jednak kilka akcji w drugą stronę i przynajmniej w dwóch pierwszych setach wyniki mogłyby być całkiem inne. Mimo wszystko uważam, że mamy na tyle wyrównaną grupę, że czeka nas przynajmniej jeszcze kilka tak trudnych spotkań.

Co twoim zdaniem na przestrzeni dotychczasowych meczów było waszymi największymi atutami, a co was najbardziej zawiodło i sprawiło, że jednak pogubiliście kilka punktów po drodze?

– Jesteśmy naprawdę fajną, zgraną grupą ludzi, która wie, po co wychodzi na boisko. Jesteśmy głodni zwycięstw, a przede wszystkim dzięki włodarzom klubu naszym atutem jest stabilizacja. Co roku ten zespół jest wzmacniany bez potrzeby wymieniania połowy składu. Na siedmiu zawodników pierwszego składu pięciu to siatkarze z poprzedniego sezonu, dlatego myślę, że zgranie oraz poukładanie swojej własnej gry jest naszym największym atutem. A co sprawiło pogubienie punktów? Mieliśmy swoje problemy zdrowotne i personalne, jak wszyscy, ja wolę jednak patrzeć na to, co przed nami, a nie na to, co za nami.

Jak ocenisz siłę tej grupy za półmetkiem rundy zasadniczej? W play-off będą liczyły się drużyny z Borowna, Rząśni i wy? A może innych rywali też nie będzie można lekceważyć?

– Jak już wspomniałem, ta grupa jest naprawdę wyrównana. My, zespoły z Rząśni i Borowna, to na pewno ekipy, które głośno mówią o swoich aspiracjach, natomiast nie skreślałbym chłopaków z Bełchatowa czy Słupcy. Nie można też zapominać o zespole z Kalisza, który w swojej hali jest nieobliczalny, dlatego ta grupa jest tak ciekawa.

Drugoligowcy mają prawie trzy tygodnie przerwy od rozgrywania meczów. Przyda się taka pauza na złapanie oddechu i podładowanie akumulatorów?

– Przerwa jest zawsze potrzebna, zresetowanie głów jest nieodłącznym elementem sportu, bez tego nie da się funkcjonować. Natomiast dla wielu klubów jest to okres przede wszystkim mocnego treningu, choć z lekką przerwą na święta.

Po przerwie czeka was ważny pojedynek z ekipą z Borowna. W sumie wygrana może pomóc wam w walce o czołową lokatę, a porażka sprawi, że batalia choćby o fotel lidera może być znacznie bardziej utrudniona. Jakiego meczu więc się spodziewacie?

– Na pewno czeka nas trudny mecz. Ekipa z Borowna z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, poza tym gra w niej kilku naszych byłych zawodników, a to zawsze nadaje dodatkowego smaczku. Osobiście spodziewam się twardej walki i bardzo ciekawego widowiska dla kibiców. Mam nadzieję, że po Nowym Roku „Twierdza Kluczbork” po raz kolejny zostanie obroniona. Jesteśmy u siebie bardzo mocni i my o tym wiemy, dlatego jestem dobrej myśli. To miasto i ci kibice zasługują na to, by oglądać siatkówkę na wysokim poziomie i mam nadzieję, że będą mieli taką możliwość.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved