Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Konrad Formela obrał szwajcarski kierunek

Konrad Formela obrał szwajcarski kierunek

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dotychczas wszelkie ruchy kadrowe w Effectorze Kielce owiane są tajemnicą. Słychać jedynie o kolejnych zawodnikach, którzy żegnają się ze świętokrzyskim klubem. Dołączył do nich Konrad Formela, który obrał szwajcarski kierunek. W nadchodzącym sezonie będzie bowiem reprezentował barwy Biogas Volley Nefels.

Konrad Formela to 22-letni przyjmujący, który ostatni sezon spędził w Effectorze Kielce. Nie udało mu się jednak przebić do podstawowego składu ekipy grającej w PlusLidze, bowiem w podstawowym składzie wychodzili Maciej Pawliński i Jakub Wachnik. Formela dostał kilka szans na pokazanie się na boisku, ale ani w zespole z Kielc, ani tym bardziej wcześniej w Jastrzębskim Węglu nie przegrał całego sezonu. Postanowił więc podjąć wyzwanie i zasilić szeregi zagranicznego klubu. Padło na szwajcarski Biogas Vollley Nefels, który jest wicemistrzem kraju.Formela to kolejny siatkarz, który opuścił kielecki klub. Wcześniej odeszli Marcin Komenda, który podpisał umowę z GKS-em Katowice, natomiast Krzysztof Antosik i Jędrzej Maćkowiak przenieśli się do pierwszoligowego APP Krispolu Września. Z kieleckim klubem pożegnali się też chorwacki atakujący Leo Andrić, austriacki środkowy bloku Peter Wohlfahrtstätter oraz libero Damian Sobczak. Wcześniej o dalszej grze w świętokrzyskiej drużynie poinformował Jakub Wachnik, ale ogólnie wszelkie roszady w klubie owiane są tajemnicą. Niewiele wiadomo o jego przyszłości, choć wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dniach na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Wiadomo jedynie, że dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej kieleckiej ekipy, na której Sinana Tanika zastąpi Wojciech Serafin. Z tego też powodu zrezygnował on z prowadzenia reprezentacji Polski do lat 23, która właśnie przygotowuje się do mistrzostw świata. Na razie nie wiadomo też, pod jakim szyldem zagra w PlusLidze drużyna z Kielc, bowiem z jej sponsorowania wycofała się firma Effector.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved