Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Cop odchodzi z AZS-u Politechniki Warszawskiej

Konrad Cop odchodzi z AZS-u Politechniki Warszawskiej

fot. archiwum

Jak oficjalnie poinformował stołeczny klub, Konrad Cop nie będzie już drugim trenerem AZS-u Politechniki Warszawskiej. Szkoleniowiec postanowił nie przedłużać umowy z klubem. – Trochę serce mi krwawi, bo w Politechnice przeżyłem wspaniałe chwile, ale czuję, że właśnie tak powinienem postąpić. Wiem, że na obecną chwilę w MOS-ie jestem bardziej potrzebny i mogę się tam spełniać zarówno trenersko, jak i pedagogicznie  – o swojej decyzji mówił szkoleniowiec.

 Chciałem serdecznie podziękować prezes Jolancie Doleckiej za okazane zaufanie i wspaniałe dwa lata – powiedział Konrad Cop.Jestem zaszczycony, że mogłem być częścią drużyny AZS-u Politechniki Warszawskiej. Szczególne słowa podziękowania kieruję na ręce Kuby Bednaruka, dzięki któremu znalazłem się w ekipie, mogłem spełnić dziecięce marzenia i przeżyć niesamowitą przygodę. Wiem, że dzięki „Diabłowi” stałem się lepszym trenerem i zdobyłem bezcenne doświadczenie – dodał.

Konrad Cop wraca do korzeni. W sezonie 2016/2017 prowadzić będzie drużynę juniorów MOS-u Wola Warszawa. – Postanowiłem po dwóch latach przerwy wrócić do MOS-u i poprowadzić w przyszłym sezonie drużynę juniorów, moich pierwszych wychowanków. Po finale w kategorii młodzika, kiedy minimalnie przegraliśmy tie-breaka z Resovią, obiecałem swoim podopiecznym, że kiedyś wspólnie ten upragniony złoty medal zdobędziemy. Teraz będzie ku temu ostatnia szansa – przypomniał trener.

Przed podjęciem decyzji o opuszczeniu AZS-u Politechniki Warszawskiej Konrad Cop długo się zastanawiał. – Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby później zrobić dwa do przodu – zauważył. – Trochę serce mi krwawi, bo w Politechnice przeżyłem wspaniałe chwile, ale czuję, że właśnie tak powinienem postąpić. Wiem, że na obecną chwilę w MOS-ie jestem bardziej potrzebny i mogę się tam spełniać zarówno trenersko, jak i pedagogicznie – stwierdził. – Mam nadzieję, że już niedługo podeślę Politechnice kilku swoich młodych graczy – uśmiechnął się.

Siatkarze AZS-u Politechniki nie muszą żegnać się z trenerem Konradem Copem. W dalszym ciągu będzie on bowiem uczestniczył w przygotowaniach drużyny do sezonu 2016/2017. – Cieszę się, że Kuba Bednaruk pozwolił mi dalej uczestniczyć w zajęciach Inżynierów. Jeśli czas pozwoli, będę to robił jak najczęściej. Z AZS-em Politechniką Warszawską czuję się bowiem mocno związany. Najpierw byłem kibicem, później statystykiem, aż w końcu drugim trenerem. Teraz idę pracować na własny rachunek, by kiedyś wrócić w jeszcze innej roli – zakończył.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved