Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Konrad Ciejka: Jestem dumny z tego, co zespół pokazał w minionym sezonie

Konrad Ciejka: Jestem dumny z tego, co zespół pokazał w minionym sezonie

fot. Łukasz Krzywański

-Musimy powiedzieć sobie jasno: decyzja o zakończeniu rozgrywek była jedyną możliwą w zaistniałej sytuacji. Nie wiemy, jak długo potrwa epidemia i wynikające z niej utrudnienia. Przed startem nowego sezonu również potrzebny jest czas na przygotowania, dlatego „dogranie” zmagań w lecie byłoby raczej niewykonalne. Co do dyspozycji mojego zespołu: jestem absolutnie dumny z tego, co pokazał w minionym sezonie. – mówi prezes DPD Legionovii, Konrad Ciejka.

 Panie prezesie, od decyzji władz ligi o zakończeniu rozgrywek minęło już trochę czasu. Jak z tej perspektywy ocenia pan samą decyzję PLS, jak również cały sezon w wykonaniu DPD Legionovii?

Konrad Ciejka: -Musimy powiedzieć sobie jasno: decyzja o zakończeniu rozgrywek była jedyną możliwą w zaistniałej sytuacji. Nie wiemy, jak długo potrwa epidemia i wynikające z niej utrudnienia. Przed startem nowego sezonu również potrzebny jest czas na przygotowania, dlatego „dogranie” zmagań w lecie byłoby raczej niewykonalne. Co do dyspozycji mojego zespołu: jestem absolutnie dumny z tego, co pokazał w minionym sezonie. Trener Chiappini wykonał fantastyczną pracę, jestem bardzo zadowolony, że to jemu powierzyliśmy to zadanie.

Dźwięk odbijanej piłki ustał, w hali nie ma nikogo. Czy to znaczy, że klub nie pracuje?

Oczywiście, że nie (śmiech)! Intensywnie pracujemy, choć w przytłaczającej większości praca ta przeniosła się do domów i jest wykonywana za pośrednictwem Internetu i telefonów. Nasze główne dwa zadania to budowa zespołu  na nowy sezon i prace nad pozyskaniem nowych sponsorów.

Wspomniał pan o budowaniu ekipy. Czy możemy spodziewać się w niej dużych zmian w stosunku do sezonu 2019/20?

Gdyby wszystko zależało tylko ode mnie, pierwszy skład zostałby bez zmian. Myślę, że trener Chiappini byłby również bardzo zadowolony. Niestety, nie wszystko jest zależne od nas. Nasz sukces odbił się szerokim echem nie tylko w siatkarskiej Polsce, lecz również w innych krajach i nasze najlepsze siatkarki dostają naprawdę dużo propozycji. Negocjujemy z każdą z nich, jednak często oferty innych klubów są znacznie bardziej korzystne pod względem finansowym. Niektóre z dziewcząt, jak Alicja Grabka, zdecydowały się przedłużyć z nami kontrakty pomimo, że inni oferowali więcej pieniędzy. Tu kluczowymi argumentami była dobra współpraca ze sztabem i rodzinna atmosfera klubu, a także – to będziemy wielokrotnie podkreślać – nasi wspaniali kibice.

Wobec tego czy uda się utrzymać trzon składu w niezmienionym zestawieniu?

Walczymy o to. Z wyjściowej ekipy kontrakty przedłużyły już Alicja Grabka, Izabela Lemańczyk, Julie Oliveira Souza i Maja Tokarska. Pozostały Juliette Fidon-Lebleu, Olgą Strantzali i Justyna Łukasik, to one stanowią  „plan A”. Niemniej, jesteśmy przygotowani na to, że dziewczyny podejmą inne decyzje, co również zrozumiemy. Ja jako prezes nie mogę pozwolić sobie na licytowanie się z klubami o dwu- lub trzykrotnie wyższym budżecie, gdyż to mogłoby być niebezpieczne dla nas wszystkich! Dlatego obok wspomnianego „planu A” mamy również „plan B” i „plan C”, rozmawiamy z zawodniczkami, które potencjalnie mogą zastąpić nasze siatkarki. W ten sposób będziemy przygotowani na każdy rozwój wydarzeń.

A więc nie ma pan tego za złe zawodniczkom, które negocjują też z innymi klubami?

-Absolutnie nie. Z każdą z dziewczyn szczerze porozmawialiśmy po zakończeniu sezonu i wiem, że nawet, jeśli się z nimi pożegnamy, nie będą tu decydować żadne kwestie osobiste, a wyłącznie finansowe albo sportowe. Czy można winić pracownika, że zmienia firmę na taką, która jest w stanie zapłacić dużo więcej? Tak samo rozumiem decyzje zawodniczek rezerwowych, które chcą szukać klubów, gdzie będą mogły grać więcej. Dla nas równie ważnym zadaniem, jak budowanie zespołu, jest również praca nad pozyskaniem nowych sponsorów, abyśmy w przyszłości nie musieli stawać przed takimi dylematami.

Czy pozyskaliście już jakieś zawodniczki spoza klubu?

–Tak, jak dotąd podpisaliśmy kontrakty z dwiema nowymi siatkarkami, jednak z uwagi na ich zobowiązania wobec poprzednich klubów nie możemy jeszcze zdradzić, o kim mowa. Ujmę to tak: przynajmniej jeden hit transferowy już jest (śmiech).

 

źródło: dpd.legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę