Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec sezonu w PlusLidze – nie będzie mistrza Polski 2019/2020

Koniec sezonu w PlusLidze – nie będzie mistrza Polski 2019/2020

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polska Liga Siatkówki zdecydowała sięzakończyć sezon PlusLigi na obecnym etapie. W związku z tym, że nie została rozegrana cała runda zasadnicza, postanowiono nie przyznawać tytułu mistrza Polski w sezonie 2019/2020. Zaakceptowano końcową kolejność według zdobytych punktów do momentu przerwania rozgrywek, trzy pierwsze drużyny będa reprezentować nasz kraj w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. DO I ligi spada BKS Visła Bydgoszcz.

to już jest koniec

Polska Ligi Siatkówki zdecydowała zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 PlusLigi na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym zarząd PLS SA zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.Kto awansuje?

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL I ligi mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL I ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – dodaje.

Końcowa kolejność PlusLigi w sezonie 2019/2020

1.Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźleudział w Lidze Mistrzów
2.Verva Warszawa Orlen Paliwaudział w Lidze Mistrzów
3.PGE Skra Bełchatówudział w Lidze Mistrzów
4.Jastrzębski WęgielChallenge Cup
5.Trefl Gdańsk
6.GKS Katowice
7.Cerrad Enea Czarni Radom
8.Indykpol AZS Olsztyn
9.MKS Ślepsk Malow Suwałki
10.Aluron Virtu CMC Zawiercie
11.MKS Będzin
12.Cuprum Lubin
13.Asseco Resovia Rzeszów
14.BKS Visła Bydgoszczspadek do I ligi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved