Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Koniec sezonu w I i II lidze kobiet, znamy rozstrzygnięcia

Koniec sezonu w I i II lidze kobiet, znamy rozstrzygnięcia

fot. Gwardia Wrocław

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz prymatu dbałości o zdrowie wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzanie rozgrywek (zawodników, kibiców, działaczy, sędziów i in.), jak również konieczności zminimalizowania organizacyjnych skutków stanu epidemii, zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021.Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Wydział postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i związku – jako regulatora tych rozgrywek. W konsekwencji, podjęto decyzje o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku. W I lidze kobiet postanowiono uznać końcową kolejność drużyn po zakończeniu rundy zasadniczej.

Decyzją Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki SA (dalej też PLS) o prawo gry w sezonie 2020/2021 w Lidze Siatkówki Kobiet ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny I ligi kobiet, czyli Joker Mekro Energoremont Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej I ligi kobiet, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK.

Decyzją Zarządu PZPS z dnia 10 lutego 2020 roku żaden zespół z I ligi kobiet nie spada do ligi niższej. Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 w II lidze kobiet w każdej grupie została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Do I ligi kobiet prawo awansu otrzymują zespoły sklasyfikowane na pierwszych miejscach w swoich grupach tj. KS Spójnia Stargard, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KS Olimpia Jawor, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec, bez możliwości odstąpienia miejsca innemu zespołowi.

W związku z brakiem możliwości sportowych rozstrzygnięć, w sezonie 2019/2020 żaden zespół z II ligi kobiet nie spada do ligi niższej. Każdy z wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej ma prawo zgłosić do rozgrywek II ligi kobiet w sezonie 2020/2021 jeden zespół, bez możliwości dalszego odstąpienia miejsca innemu zespołowi.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved