Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Koniec sezonu dla Alex Holston

Koniec sezonu dla Alex Holston

fot. http://floridagators.com

Alex Holston doznała poważnej kontuzji. To koniec sezonu dla młodej Amerykanki. – Podbiegłam do piłki, poczułam ból w nodze. Nie mogłam dalej grać. Dzień później poznałam diagnozę. Trochę to wszystko smutne, ale staram się nie załamywać. Jestem już po operacji, czuję się nieźle – mówi siatkarka drużyny z Polic.

Alex Holston mecz z Bielskiem rozpoczęła w pierwszym składzie. W trzecim secie, przy jednej z akcji obronnych, złapała się za nogę. Dała znać klubowym fizjoterapeutom, że nie jest w stanie kontynuować pojedynku. – Każda z nas w obronie wykonuje tysiące podobnych ruchów. Podbiegłam do piłki, poczułam ból w nodze. Nie mogłam dalej grać. Dzień później poznałam diagnozę. Trochę to wszystko smutne, ale staram się nie załamywać. Jestem już po operacji, czuję się nieźle. Mam nadzieję, że szybko wrócę na parkiet – mówi.Siatkarka Chemika Police zerwała ścięgno Achillesa. – To dość poważna kontuzja. Po zdiagnozowaniu zdecydowaliśmy się na jak najszybszy zabieg. Operacja poszła zgodnie z planem. Teraz Alex czeka sporo mozolnej pracy. Jeśli będzie sumiennie się rehabilitować, to za kilka miesięcy powinna wrócić do treningu – uważa Maciej Karaczun, klubowy lekarz.

Amerykanka do końca sezonu na pewno pozostanie w Polsce, gdzie rozpocznie rehabilitację pod okiem klubowych lekarzy i fizjoterapeutów. – Przede wszystkim szkoda nam Alex. To jej pierwszy sezon w karierze, a od razu doznała poważnego urazu. Jako klub zapewniliśmy jej najlepszą opiekę medyczną w prywatnej klinice. Alex jest już po operacji, trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia – konstatuje Paweł Frankowski, prezes Chemika.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved