Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec nieporozumień, Rafał Szymura zawodnikiem ZAKSY

Koniec nieporozumień, Rafał Szymura zawodnikiem ZAKSY

Od kilku tygodni Rafał Szymura uczestniczył w treningach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W czwartek klub poinformował, że młody przyjmujący zasili jego szeregi w nadchodzącym sezonie, tym samym zamykając skład mistrza Polski. Szymura przeniósł się na Opolszczyznę po kilku latach spędzonych w AZS-ie Częstochowa.

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2017/2018 został zamknięty, do kędzierzyńskiego zespołu dołączył Rafał Szymura. 22-letni zawodnik ma już doświadczenie z plusligowych parkietów. Rafał Szymura przez trzy kolejne sezony (w latach 2014-2017) bronił barw AZS-u Częstochowa. Wcześniej pochodzący z Rybnika zawodnik dwa sezony spędził w SMS-ie PZPS Spała. Początki siatkarskiej kariery nowego zawodnika mistrza Polski to gra w TS-ie Volleyu Rybnik.Rafał Szymura to jeden z wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Przyjmujący ma na swoim koncie medale mistrzostw Europy i świata kadetów, a także srebro zdobyte podczas mistrzostw Europy juniorów w 2014 roku. Przed rozpoczęciem przygody w PlusLidze Rafał Szymura grał w rozgrywkach Młodej Ligi, w 2013 roku zdobywając srebro, a rok później brąz Młodej Ligi.

Kolejnym sprawdzianem dla młodego przyjmującego będzie najbliższy sezon. Rafał Szymura jest czwartym, po Samie Deroo, Rafale Buszku i Kamilu Semeniuku, przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nie będzie więc mu łatwo przebić się do podstawowego składu mistrza Polski. Chociaż podopieczni Andrei Gardiniego mają przed sobą sporo grania, nie tylko w PlusLidze, Pucharze Polski i Lidze Mistrzów, ale też w Klubowych Mistrzostwach Świata, zatem Szymura powinien dostać szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved