Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec kłopotów wicemistrza Polski?

Koniec kłopotów wicemistrza Polski?

Projekt Warszawa ma przystąpić do wszystkich zaplanowanych w tym sezonie rozgrywek. – Możemy spokojnie powiedzieć, że drużyna z Warszawy zagra w Superpucharze Polski. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Myślę, że tak samo jest z rozgrywkami PlusLigi – powiedział w „Prawdzie Siatki” Kamil Składowski, dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA.

We wtorek w Gliwicach ma odbyć się posiedzenie Rady Nadzorczej PLS SA, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie dawnego klubu ONICO, a teraz Projekt Warszawa. – Mamy pełną wiedzę dotyczącą tego, co dzieje się w klubie. Znamy wszystkie zagrożenia, ale i optymistyczne aspekty. Od początku chodziło tylko o czas – powiedział Kamil Składowski w rozmowie z Marcinem Lepą w „Prawdzie Siatki”. – Pamiętajmy, że załatwienie formalności wewnątrz klubu i drużyny nie jest takie proste. Musi być nowy logotyp, nowe barwy, a takich rzeczy nie robi się po starcie ligi. Przez kilka tygodni w funkcjonowaniu klubu na pewno będzie spore zamieszanie – dodał.Jeszcze niedawno siatkarze martwili się o swoją przyszłość, mając na uwadze to, co stało się rok wcześniej ze Stocznią Szczecin. Niektórzy zawodnicy, jak Bartosz Kurek znaleźli wtedy nowe kluby, a niektórzy pozostali z niczym. Widać jednak, że z dnia na dzień siatkarze czują się coraz bezpieczniej. – Poruszyło mnie to, jaka atmosfera panuje w zespole. Wiadomo, że w takim momencie sportowcy i trenerzy martwią się o swoją pracę, ale tutaj widać ogromne wsparcie wewnątrz drużyny. Oglądałem mecze Memoriału Arkadiusza Gołasia, który ten zespół wygrał grając bez atakującego – przypomniał Składowski.

Wiele wskazuje na to, że warszawski zespół przez kilka miesięcy będzie musiał radzić sobie bez nominalnego atakującego. Drużynę opuścił Bram van den Dries, który przeniósł się do Korei Południowej. Kolejny atakujący Artur Udrys jest już w stolicy, ale zmaga się z problemami fizycznymi. Nie wiadomo, co konkretnie dolega Białorusinowi. – To nadal jest drużyna, która ma trzech mistrzów świata w składzie, dwóch świetnych Francuzów. Ten zespół nadal jest bardzo ciekawy – ocenił Składowski. Wcześniej klub opuścił również Piotr Łukasik. Przyjmujący przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą warszawski zespół zmierzy się w Superpucharze Polski.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved