Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konfliktu w Jastrzębiu-Zdroju ciąg dalszy – oświadczenie kibiców

Konfliktu w Jastrzębiu-Zdroju ciąg dalszy – oświadczenie kibiców

fot. Aleksandra Twardowska

Nie milkną echa zakończenia współpracy w Jastrzębskim Węglu pomiędzy klubem a kibicami. Tym razem swoje oświadczenie przedstawicieli klubu kibica z Jastrzębia-Zdroju. Przypomnijmy, że do nieporozumień na linii zarząd – kibice doszło podczas niedzielnego meczu eliminacyjnego do Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel grał wówczas z cypryjskim klubem Omonia Nikozja.

W nawiązaniu do komunikatu wydanego przez Prezesa Zarządu Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. w dniu 13 listopada 2017 oraz artykułu, jaki ukazał się na portalu JasNet, oświadczamy co następuje.
Stwierdzenie, że Zarząd Klubu JW zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym „Klub Kibica” KS Jastrzębie-Borynia jest nieadekwatne, ponieważ takowej współpracy w poprzednich dwóch sezonach ligowych nie było. Wypowiedź Prezesa Zarządu JW, jakoby wspierał Klub Kibica finansowo, jest wierutnym kłamstwem. Na początku sezonu 2016/2017 wręczył nam czek w wysokości 5 tysięcy złotych, na przelew których czekaliśmy rok czasu. Stowarzyszenie w związku z brakiem realizacji czeku przez długi czas było gotowe zwrócić go wystawcy, jednakże Prezes JW w ramach rekompensaty za czas oczekiwania dołożył 3 tysiące złotych i w końcu przelał na konto KK sumę 8 tysięcy złotych. Były to jedyne środki pieniężne, jakie otrzymaliśmy od klubu.

Odnosząc się do stwierdzeń dotyczących braku woli do podjęcia rozmów, informujemy, że pismo dotyczące spotkania w dniu 3 listopada 2017, wspomniane w komunikacie Klubu JW, było pierwszym i jedynym pismem, jakie otrzymaliśmy. Wcześniejsze próby podjęcia rozmów pomiędzy Zarządem KK i Zarządem JW nie były akceptowane przez Prezesa Zarządu JW. Pismem z dnia 27 października 2017 Klub Kibica przedstawił powód, dla którego spotkanie po meczu z Cuprum Lubin jest bezcelowe, a mianowicie uwarunkował podjęcie rozmów od wcześniejszego spotkania Zarządu Klubu JW z Partnerem Strategicznym Klubu Kibica (wcześniejsze spotkania obu panów były w ostatnim momencie odwoływane przez Prezesa JW). Głównym tego powodem było żądanie Prezesa Zarządu JW do rezygnacji Klubu Kibica ze współpracy z partnerem, którego pozyskaliśmy we własnym zakresie, bez żadnej pomocy ze strony klubu, po wieloletnich próbach uzyskania wsparcia od różnych firm. Tak więc żądanie rezygnacji z wspierającego nas partnera godziło w niezależność stowarzyszenia. Prezes Zarządu JW dążył do uzależnienia Klubu Kibica od Klubu JW. Ponieważ jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, nie chcieliśmy się poddać dyktaturze Prezesa JW.

W lutym 2017 złożyliśmy w klubie propozycję porozumienia pomiędzy zarządami obu podmiotów, ale dziwnym trafem dokument ten zaginął w Klubie, w związku z czym do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nie. Ponadto do Klubu Kibica nie wpłynęło żadne pismo, w którym Prezes Zarządu JW domaga się przedłożenia przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy.

Głębokie przekonanie Prezesa Zarządu JW, jakoby „działania destrukcyjne” Klubu Kibica to działania wyłącznie pojedynczych osób, jest błędne, poza tym Zarząd Klubu Kibica jest demokratycznie wybranym organem zarządzającym stowarzyszeniem, który reprezentuje wszystkich swoich członków.

Odnosząc się do stwierdzeń zawartych w wywiadzie na portalu JasNet, Klub Kibica nie „ma tylko oczekiwań, i to oczekiwań finansowych”. Przez dwa ostanie sezony byliśmy zdani wyłącznie na własne środki oraz te pozyskane od partnera strategicznego. Zarząd Klubu JW nie był zainteresowany tym, czy nie brak nam pieniędzy na zużywający się sprzęt itp., można nawet stwierdzić, że wsparcie uzyskiwane przez stowarzyszenie od partnera strategicznego było mu na rękę – nie musiał szukać w okrojonym już budżecie klubu najmniejszych sum na wsparcie kibiców.

Nie jest prawdą, jakoby Klub JW wspierał nas w poprzednim sezonie. Kwota 8 tysięcy złotych, jaką otrzymaliśmy, została przekazana już w tym sezonie, co wspomniane zostało już powyżej. Ponadto, wbrew twierdzeniom Prezesa JW, nie otrzymaliśmy wniosku o zestawienie kosztów wydatków na ten sezon, w związku z czym nie mógł on zostać zrealizowany. Odnosząc się zaś do wypowiedzi, jakoby potrzebne nam było wsparcie finansowe na imprezy integracyjne, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Społecznego „Klub Kibica” Janusz Cupryś NIGDY nie prosił władz Klubu JW o pieniądze „na dobrą wódeczkę i piwko”. Takie wypowiedzi godzą w dobre imię prezesa, jak i całego Klubu Kibica.

W nawiązaniu do oświadczenia Prezesa JW, jakoby „partnerem do rozmów jest Klub Kibica, czyli jego zarząd i członkowie, a nie jego sponsor”, informujemy, że brak akceptacji naszego partnera strategicznego przez włodarzy Klubu JW, a wręcz próby nakłaniania do zakończenia z nim współpracy, są ściśle ze sobą powiązane. Wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy od partnera strategicznego, nie mogłoby być nigdy zapewnione ze strony Klubu JW.

Sytuacja, jaka miała miejsce na sektorze Klubu Kibica, podczas której Prezes Zarządu JW prowadził rozmowę z Zarządem Stowarzyszenia (choć rozmową trudno to nazwać) wiązała się z wulgarnym zachowaniem Prezesa Zarządu JW, który na prośby o zaprzestanie na nas krzyków, stwierdził, że „ma to w d..ie”. Prezes KK oznajmił, iż trzeba rozwiązać tę sytuację. Nie padły tam słowa, jak twierdzi Prezes JW, jakoby była to metoda na przymuszenie go do rozmów i dialogu. Na niezbyt eleganckie zachowanie Prezesa JW mamy liczne grono świadków.

O całej planowanej sytuacji z zaprzestaniem dopingu podczas meczu był poinformowany kapitan drużyny. Rozmowy z nim były prowadzone po meczu w dniu 25 października oraz tuż przed meczem Ligi Mistrzów. Jeśli zaś chodzi o sytuację, w której siatkarze nie podeszli do nas po meczu, wszyscy widzieliśmy, że chcieli, jednak zakazał im tego Prezes JW.

Pomimo trudności ze strony władz Klubu JW nie zawieszamy działalności i nadal będziemy wspierać graczy Jastrzębskiego Węgla podczas meczów.

Do zobaczenia w jastrzębskiej hali i w halach w całej Polsce!
 
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Społecznego „Klub Kibica”
KS Jastrzębie-Borynia
Janusz Cupry

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved