Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konflikt w Jastrzębiu-Zdroju. Kłótnia na linii kibice-klub

Konflikt w Jastrzębiu-Zdroju. Kłótnia na linii kibice-klub

Jastrzębski Węgiel w niedzielę odprawił z kwitkiem Omonię Nikozja, bez problemów awansując do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tle jednak majaczy konflikt na linii kibice–władze klubu.Od początku drugiego seta klub kibica Jastrzębskiego Węgla, który zawsze podczas meczów w hali przy al. Jana Pawła II głośno wspiera swój zespół, zaprzestał dopingu. Przez moment zapanowała konsternacja, do kibiców podszedł prezes klubu, Adam Gorol. Doszło do krótkiej i emocjonalnej wymiany zdań. Następnie próbował interweniować Salvador Hidalgo Oliva, ale nic to nie dało. Doping powrócił dopiero w trzeciej partii, ale wszystko wywołało spory niesmak.

Jak dowiedzieli się dziennikarze „Katowickiego Sportu”, podłożem całej sytuacji jest to, że władze klubu nie akceptują sponsora klubu kibica, którym jest firma MI-WO. Z tego powodu firma wstrzymała też dotacje dla sympatyków jastrzębian, którzy mają w związku z powyższym problemy z organizowaniem wyjazdów. W tej materii nie mogą liczyć też na wsparcie klubu.

Komunikat KS Jastrzębski Węgiel S.A.:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br., klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Al. Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8:00 do 15:00 celem złożenia  pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.

Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu przez nasz zespół do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017 r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017 r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach.

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Adam Gorol

 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, Katowicki Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved