Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Konarski: Jeśli nie teraz, to już nigdy nie odegram głównej roli w reprezentacji

Konarski: Jeśli nie teraz, to już nigdy nie odegram głównej roli w reprezentacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zawsze podkreślałem, że miejsce kwadracie mnie dusi, ale już samo bycie w reprezentacyjnej 12-14 to zaszczyt i nawet chwilowe wejście dla każdego jest czymś ważnym. Jeżeli będzie mi dane grać w dłuższy wymiarze, to oczywiście będę się z tego cieszył – mówi przed sezonem reprezentacyjnym Dawid Konarski.

Twoja forma jest efektem indywidualnej pracy jako zawodnika, czy ma na to wpływ konkretny trener, to jak pracował z tobą Ferdinando de Giorgi?Dawid Konarski: – Na pewno osoba trenera, ale również całego sztabu. W zeszłym roku jak tu przyszliśmy, większość z nas zderzyła się z dużą ścianą. W okresie przygotowawczym mieliśmy treningi po ponad 3 godziny, nawet 3,40, co było nowością dla każdego z nas. Automatycznie pogubiliśmy już jakieś kilogramy, zmianie uległo również przygotowanie fizyczne. Fefe narzucił nam swoją wizję, pod którą wszyscy się podpisaliśmy. Zaufaliśmy trenerowi, on wyznaczył nam drogę, że tak trzeba pracować, a to jest pokłosiem tego wszystkiego – wizji trenera i podejścia indywidualnego. Żeby wytrzymać te treningi to naprawdę trzeba się pilnować i nie można sobie pozwolić na jakieś hamburgery.

Jesteś gotowy, żeby wziąć na siebie ciężar zdobywania 20-30 punktów i kończenia najważniejszych piłek, a nie tylko wchodzenia na zmiany?

– Zawsze podkreślałem, że miejsce kwadracie mnie dusi, ale już samo bycie w reprezentacyjnej 12-14 to zaszczyt i nawet chwilowe wejście dla każdego jest czymś ważnym. Jeżeli będzie mi dane grać w dłuższy wymiarze, to oczywiście będę się z tego cieszył. Czy jestem gotowy? Już troszeczkę tych sezonów mam zagrane – 9 lat w lidze, prawie 100 spotkań w reprezentacji, także myślę, że doświadczenie jako takie już jest i jeżeli nie teraz, to już nigdy nie odegram jakiejś głównej roli w reprezentacji.

Jak może wyglądać ta reprezentacja pod wodzą Ferdinando de Giorgiego? Celem ma być Tokio 2020, ale mamy też mistrzostwa Europy w Polsce.

To na pewno będzie ciężka praca i myślę, że będą tego efekty i nie ma co wybiegać do Tokio, bo i Liga Światowa będzie dobrze grana. Trener wyznaje zasadę, że każde najbliższe spotkanie ma być zagrane na 100% walki, nawet jak będziemy w trochę cięższym treningu, to nie możemy odpuszczać żadnej piłki i on na pewno będzie tego pilnował. Możemy być spokojni o dobry występ w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy oraz w kolejnych turniejach.

Cały wywiad dostępny na polsatsport.pl

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved