Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Komunikat ZAKSY na temat stanu zdrowia Łukasza Kaczmarka

Komunikat ZAKSY na temat stanu zdrowia Łukasza Kaczmarka

fot. Łukasz Krzywański

W ostatnich meczach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zobaczyliśmy na parkiecie Łukasza Kaczmarka. Okazuje się, że nie była to chwilowa niedyspozycja kędzierzyńskiego siatkarza. Wygląda na to, że problemy zdrowotne atakującego ZAKSY są raczej poważne, a klub w oświadczeniu nie podaje ich przyczyn, a także konkretnego planu związanego z Kaczmarkiem. Zapewne więcej informacji zostanie przekazane opinii publicznej po zakończeniu badań i diagnozie lekarzy.

Na razie wiemy tylko, że zawodnik nie trenuje z zespołem i w najbliższym czasie trener Nikola Grbić nie będzie mógł brać go pod uwagę przy ustalaniu składu.Oficjalny komunikat Klubu ZAKSA S.A dotyczący absencji Łukasza Kaczmarka:

W ostatnich spotkaniach PlusLigi i Ligi Mistrzów w meczowym składzie mistrza Polski zabrakło nominalnie pierwszego atakującego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Łukasza Kaczmarka w wyjściowym składzie ZAKSY zastępował Arpad Baroti. Przyczyną absencji naszego atakującego są problemy zdrowotne. Jak podkreśla prezes ZAKSA S.A w trosce o zdrowie zawodnika Łukasz Kaczmarek w najbliższym czasie będzie wyłączony z regularnego cyklu treningowego i meczowego.

Do nieco dłuższej absencji Łukasza Kaczmarka odniósł się również trener naszego zespołu. – We wtorek Łukasz przeszedł badania. Oczywiście musimy poczekać na to, co powiedzą lekarze. Prawdopodobnie niedługo poznamy finalną diagnozę. Musimy być cierpliwi, będziemy monitorować sytuację dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Oczywiście na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić, że Łukasz wróci (bądź też nie) do gry za kilka, kilkanaście dni. Jest jeszcze za wcześnie na precyzyjne określenie czasu. Będziemy w stałym kontakcie z zawodnikiem i zobaczymy jak wszystko się poukłada. Jednak potwierdzam, że w najbliższym okresie na pewno będziemy grać i trenować bez niego – zaznaczył Nikola Grbić.

W czwartek atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończy hospitalizację. Naszego zawodnika czekają jeszcze kolejne badania, które pozwolą określić, jak długo może potrwać przerwa w treningach i grze. Łukaszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved