Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolumbijski przyjmujący na testach w PGE Skrze Bełchatów

Kolumbijski przyjmujący na testach w PGE Skrze Bełchatów

Kolumbijczyk Andres Felipe Piza Hernandez jeszcze w tym tygodniu dołączy do zespołu PGE Skry. 24-letni przyjmujący ma na swoim koncie występ w tegorocznych Igrzyskach Panamerykańskich, rozgrywanych w Toronto. Być może zostanie on ostatnim nabytkiem bełchatowskiego zespołu przed rozpoczynającym się intensywnym sezonem.

Kolumbijski przyjmujący przyjedzie do Bełchatowa na testy. Jeśli pomyślnie przejdzie okres próbny, a sztab szkoleniowy pozytywnie go zaopiniuje, będzie miał szansę na podpisanie kontraktu z PGE Skrą. Mierzący 196 cm Kolumbijczyk wystąpił w tegorocznych Igrzyskach Panamerykańskich, na których jego reprezentacja zajęła ósme miejsce. Najlepszy występ zanotował w spotkaniu z Argentyną. Przeciwko późniejszym triumfatorom tego turnieju zdobył 12 punktów.

Warto podkreślić, że włączenie do składu Pizy Hernandeza nie ma związku z kontuzją Michała Winiarskiego, który w niedługim czasie wznowi treningi z zespołem. Ze względu na długi i wyczerpujący sezon klubowy (rywalizację na wielu frontach: PlusLiga, Puchar Polski, Liga Mistrzów) oraz reprezentacyjny (styczniowe eliminacje do igrzysk olimpijskich w Rio), władze klubu postanowiły, że jeśli pojawi sie wyjątkowa okazja na wzmocnienie kadry, kadra PGE Skry będzie powiększona. W ten sposób Piza stałby się piątym przyjmującym brązowego medalisty PlusLigi, bowiem w zespole na tej pozycji zakontraktowani są już – Conte, Winiarski, Marechal i Stanković.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved