Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Koleta Łyszkiewicz: Oby tak było w kolejnych meczach

Koleta Łyszkiewicz: Oby tak było w kolejnych meczach

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski objęły prowadzenie w barażach o Ligę Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki w pierwszym spotkaniu pokonały Wisłę, nie pozwalając rywalkom urwać sobie choćby partii. – Bardzo chciałyśmy wygrać, bo długo siedziała w nas ta porażka z wrocławiankami  – stwierdziła po starciu Koleta Łyszkiewicz.

Ostrowiecka drużyna w fazie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zupełnie sobie nie poradziła. KSZO w 22 spotkaniach zdołało zgromadzić zaledwie osiem punktów. Tak ostrowczanki trafiły do rywalizacji o 11. lokatę, w której przegrały w trzech starciach z wrocławskim zespołem i trafiły do baraży. Te rozpoczęły się dla nich wyśmienicie.  – Na razie wykonałyśmy 30 % zadania. Bardzo chciałyśmy wygrać, bo długo siedziała w nas ta porażka z wrocławiankami w piątym secie. Do kolejnego meczu przystąpimy jednak tak, jakby było 0:0. W tym pierwszym meczu grałyśmy dobrze, a warszawianki popełniły zbyt dużo błędów. Cieszę się, że było 3:0, a nie jakieś 3:2, które przytrafiało nam się w rozgrywkach. Wynik nie był zagrożony, prowadziłyśmy od początku do końca. Oby tak było w kolejnych meczach – oceniła w rozmowie z Gazetą Ostrowiecką Łyszkiewicz.KSZO w żadnym z trzech setów nie pozwoliło zdobyć rywalkom choćby 20 punktów. – Wynik może sugerować łatwe zwycięstwo, ale ono takie łatwe nie było. Wisła dużo atakowała środkiem i była groźna, my z kolei nieźle broniliśmy te ataki w większości z obejścia – powiedział trener ekipy z Ostrowca Św. Frantisek Bockay.Wisła nie grała najgorzej, tymczasem nasz zespół bardzo dobrze radził sobie i na przyjęciu i na bloku. Myślę, że jesteśmy przygotowani na wszystko. Warszawski zespół zmienił ustawienie w ataku, na pewno jutro też przygotuje jakieś niespodzianki. Jest takie powiedzenie: nie mów hop, zanim nie przeskoczysz i – chociaż dzisiaj byliśmy lepszym zespołem – walka trwa nadal. Jestem jednak optymistą – dodał

Siatkarki KSZO i Wisły w swojej rywalizację o ekstraklasę siatkarek toczą przy współudziale ekipy od weryfikacji video. Challenge był dla obu ekip nowością w tym sezonie. – Przydał się, bo poza jedną sytuacją oceny spornych sytuacji wszystkie były na naszą korzyść – oceniła Koleta Łyszkiewicz. Rywalizacja barażowa toczy się do trzech wygranych spotkań. Ostrowczanki drugie starcie zagrają już w czwartek w swojej hali, a następnie bój przeniesie się do stolicy.

źródło: inf. własna, ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved