Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Koleta Łyszkiewicz: Dałyśmy ciała

Koleta Łyszkiewicz: Dałyśmy ciała

fot. Bogusław Krośkiewicz

– We wcześniejszych meczach dziewczyny nie pokazywały tej waleczności i charyzmy, co w pojedynku z nami. Wszystko im wychodziło. Miały patent na każdą z naszych zawodniczek, a my nic nie grałyśmy, nie rozegrałyśmy meczu odpowiednio taktycznie, co jest smutne, ale taki jest sport – powiedziała po porażce w Bielsku-Białej z miejscowym BKS-em zawodniczka Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna, Koleta Łyszkiewicz.

Wydawało się, że po zwycięstwie z ŁKS-em Łódź siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna wychodzą z kryzysu, tymczasem w ostatniej kolejce dostały siatkarskie lanie od BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Drużyna z Beskidów od początku do końca spotkania kontrolowała boiskowe wydarzenia, nie pozwalając rywalkom nawet na moment uwierzyć, że z Bielska-Białej mogą wywieźć korzystny rezultat. – Dałyśmy ciała – krótko skwitowała Koleta Łyszkiewicz, która nie ukrywała rozczarowania tak druzgocącym niepowodzeniem. – Tydzień wcześniej po walce wygrałyśmy 3:2, a tym razem walki zabrakło. Jest mi ogromnie smutno, że przegrałam z drużyną, w której wcześniej grałam – dodała zawodniczka Muszynianki.Ekipa znad Popradu po ostatnim niepowodzeniu balansuje na pograniczu czołowej ósemki Orlen Ligi. Z kolei podopieczne Mariusza Wiktorowicza wyprzedziły ją w tabeli, choć mają taki sam dorobek punktowy. W miniony weekend kluczem do ich sukcesu okazała się determinacja i walka o każdą piłkę. – Zaskoczyła mnie waleczność bielszczanek. Śledzę poczynania mojej byłej drużyny. We wcześniejszych meczach dziewczyny nie pokazywały tej waleczności i charyzmy, co w pojedynku z nami. Wszystko im wychodziło. Miały patent na każdą z naszych zawodniczek, a my nic nie grałyśmy, nie rozegrałyśmy meczu odpowiednio taktycznie, co jest smutne, ale taki jest sport – podkreśliła Łyszkiewicz.

Co ciekawe zawodniczka w minionych sezonach reprezentowała barwy BKS-u. Wówczas przeważnie jej drużyna musiała uznawać wyższość podopiecznych Bogdana Serwińskiego, a gdy ona przeniosła się do Muszyny, to… wygrał zespół z Bielska-Białej. Po spotkaniu kibice gospodyń obdarowali ją kwiatami. – Miło wrócić do Bielska-Białej. Wspomnienia wróciły. Mimo porażki poczułam się jak zwyciężczyni. Dostałam róże, za które bardzo dziękuję. To bardzo miły gest ze strony kibiców – zakończyła Łyszkiewicz.

 

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: bksbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved