Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejny zespół wycofał się z II ligi mężczyzn

Kolejny zespół wycofał się z II ligi mężczyzn

Niedawno informowaliśmy, że z rozgrywek grupy 1 II ligi mężczyzn wycofał się zespół Dragona Dobre, a dziś otrzymaliśmy informacje o kolejnej drużynie, której nie zobaczymy na szczeblu centralnym. Decyzję o wycofaniu się z rozgrywek podjęli działacze Caro AZS Łódź, zespołu, który miał występować w grupie 6.

Coraz trudniej zapełnić rozszerzoną do granic możliwości (sześć grup) II ligę mężczyzn. Jeszcze niedawno w niektórych grupach grało po 12 zespołów, teraz już grupy liczą po 10 drużyn, a i tak nie wszystkie. Grupa 2 oraz grupa 1 (po wycofaniu się Dragona Dobre) liczyć będą zaledwie 9 zespołów. Okazuje się, że podobnie będzie z grupą 6.Z rozgrywek wycofał się zespół Caro AZS Łódź. W minionych sezonach drużyna ta grała jako Caro Rzeczyca, teraz po połączeniu sił z łódzkim AZS-em miała stanowić nową jakość w II lidze. Zespół trafił jednak do grupy 6, gdzie musiałby rywalizować z drużynami z Podkarpacia i Lubelszczyzny. To przerosło działaczy z województwa łódzkiego, którzy w tym tygodniu podjęli decyzję o wycofaniu zespołu.

Nie wiemy jeszcze, czy w grupach, w których występować będzie 9 zespołów, zostaną zmienione systemy rozgrywek i spadków, czy też nikt nie będzie spadał. Wydaje się jednak koniecznością powrót do czterech grup II ligi mężczyzn, być może 12 zespołowych. Do takiej reformy potrzebny jest zapewne czas, bowiem trudno będzie tego dokonać w jeden sezon, ale pozostawienie sytuacji samej sobie będzie skutkowało kolejnymi wycofaniami tuż przed lub w trakcie rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved