Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejny zaciąg ze Wschodu w KSZO

Kolejny zaciąg ze Wschodu w KSZO

fot. Łukasz Krzywański

32-letnia, mierząca 186 centymetrów Lidija Łuczko oraz 24-letnia i mierząca 182 centymetry Swietłana Dorsman to dwie ukraińskie środkowe przebywające na testach w KSZO. Na zatrudnienie szanse ma jedna z nich. Będzie to już piąta zagraniczna siatkarka w barwach klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Obecnie w składzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski są już cztery zawodniczki z zagranicznym paszportem. Mowa o białoruskiej libero Oldze Pawlikowskajej, ukraińskiej atakującej Anastazji Tracz oraz dwóch rozgrywających – Białorusince Anastazji Sasz i Ukraince Oldze Gejko. Okazuje się, że to nie koniec zagranicznego zaciągu w KSZO. Na testach w ostrowieckim klubie przebywają 32-letnia, mierząca 186 centymetrów Lidija Łuczko oraz 24-letnia i mierząca 182 centymetry Swietłana Dorsman.Obie pochodzą z Ukrainy i obie są środkowymi. Na zatrudnienie szanse ma jedna z nich. Sztab szkoleniowy oprócz oceny zawodniczek podczas treningów przyjrzy się im także podczas rozpoczynającego się w sobotę turnieju. Przypomnijmy, KSZO zmierzy się w nim z I-ligowym AZS Politechnika Śląska Gliwice, a także z białoruską Perłą Polesia Mozyr, czeskim Kralovo Pole Brno oraz fińskim Pollky Kuusamo.

– Na przygotowania mamy w tym roku aż dziewięć tygodni. To dużo czasu. Na pierwszych treningach skupimy się na budowaniu siły. Z tego będziemy korzystać później przez cały sezon. Nie wchodzimy aktualnie do hali, chyba że na zajęcia na siłowni. Nie ćwiczymy na siatce czy z piłkami, będzie za to dużo biegania, pracy nad siłą i stabilizacją. Na tym etapie jeśli gramy, to w piłkę nożną, hokeja. Będą też minigierki, a wszystko po to, by zbudować atmosferę w drużynie. Po tym okresie wprowadzającym, za około półtora tygodnia wejdziemy na zajęcia na siatce i grę szóstkami, by budować swój system gry – mówi Mateusz Janik, asystent trenera KSZO, cytowany przez Gazetę Ostrowiecką.

źródło: inf. własna, kszosiatkówka.pl, ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved