Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kolejny wygrany sparing Polek

Kolejny wygrany sparing Polek

fot. Łukasz Krzywański

W Bremie podopieczne Jacka Nawrockiego rozegrały drugie spotkanie towarzyskie z reprezentacją Niemiec, sparingi to jedne z ostatnich etapów przygotowań zespołu do zbliżających się mistrzostw Europy. Biało-czerwone ponownie okazały się lepsze od siatkarek z Niemiec. Tym razem Polski triumfowały 3:0, nie pozwalając swoim rywalkom na zbyt wiele. Rozegrano również dwie dodatkowe partie, również w nich zwyciężały reprezentantki Polski. 

To podopieczne Jacka Nawrockiego lepiej rozpoczęły spotkanie i już na początku prowadziły dwoma oczkami, a wraz z rozwojem premierowej odsłony, wzrastała przewaga biało-czerwonych (16:12). Tej zaliczki siatkarki znad Wisły już nie wypuściły z rąk i pewnie triumfowały 25:20. Liderką Polek w tej części spotkania była Malwina Smarzek-Godek, która z 13 ataków skończyła 7, w swoim dorobku miała również blok, a swoje dołożyła również Natalia Mędrzyk, zdobywczyni 4 oczek.Biało-czerwone świetnie weszły także w drugą partię, rozpoczynając ją od wyniku 8:4. Polki coraz lepiej radziły sobie w ofensywie, na co skutecznej odpowiedzi nie mogły znaleźć Niemki. Ekipa trenera Nawrockiego nie tylko nie miała problemów z utrzymaniem swojej wysokiej zaliczki, ale raz po raz ją powiększała (16:8). Ta partia miała bardzo jednostronny przebieg, polska reprezentacja wygrała ją aż 25:13.

Niewiele zmieniło się również w trzeciej części spotkania towarzyskiego. Polki szybko odskoczyły rywalkom (8:4) i utrzymywały swoją przewagę. W końcówce biało-czerwony team powiększył dystans dzielący je od gospodyń spotkania (21:14), a następnie pozwolił drużynie Felixa Koslowskiego zdobyć jedynie dwa oczka (25:16).

Szkoleniowcy rozegrali także czwartą partię i choć była ona mniej jednostronna niż dwa poprzednie sety, to ponownie lepsze były Polki. To one cały czas były lepsze w ofensywie, choć tym razem Niemki 3 razy zatrzymywały zbicia biało-czerwonych. Piąta partia, podobnie jak pozostałe padła łupem ekipy Jacka Nawrockiego.

Pierwsze skrzypce w szeregach polskiej kadry grała Malwina Smarzek-Godek, atakująca w trzech setach wywalczyła 22 punktów, do 20 oczek w ofensywie dokładając jeden blokiem i jeden zagrywką. 14 punktów dołożyła Magdalena Stysiak, a po 8 Agnieszka Kąkolewska i Natalia Mędrzyk. Po niemieckiej stronie siatki najwięcej oczek wywalczyła Kimberly Drewniok – 18, a 8 miała Maria Scholzel. Polski dominowały przede wszystkim w ataku, kończąc 48% swoich akcji, lepiej zagrały również w polu serwisowym. Chociaż w sumie popsuły 13 zagrywek, to 6 razy punktowały bezpośrednio zza linii 9. metra. Dobrze funkcjonował również polski blok, podopieczne Jacka Nawrockiego  razy zatrzymywały swoje rywalki.

Niemcy – Polska 0:5
(20:25, 13:25, 16:25, 22:25, 13:15)

Składy zespołów:
Niemcy: Hanke (5), Poll (5), Geertjes (3), Drewniok (18), Scholzel (8), Weitzel (6), Pogany (libero) oraz Kastner, Vanjak, Alsmeier (5), Stigrot (2), Grunding (1), Wilczek, Barber (2)
Polska: Kąkolewska (8), Stysiak (12), Efimienko-Młotkowska (9), Wołosz (1), Smarzek-Godek (15), Mędrzyk (8), Stenzel (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Łukasik (1) i Grajber (6), Pleśnierowicz (2), Witkowska (6) i Wójcik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved