Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Kolejny weekend z ŁALS za nami

Kolejny weekend z ŁALS za nami

fot. Tomasz Tadrała

W dniu 23.01.2016 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się jedenasta kolejka rozgrywek XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Dość jednostronne widowiska przyniosły wszystkie spotkania Ekstraklasy kobiet zakończone już po trzech partiach. W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu wiceliderki klasyfikacji z zespołu SportEkspert podejmowały aspirujące do pozycji medalowych siatkarki UKS-u Fuksa Sulejów. Wyżej sklasyfikowany SportEkspert stosunkowo łatwo poradził sobie w tym starciu, dopisując komplet punktów i nie tracąc nawet seta. Cenne zwycięstwo odniosły także zawodniczki mi…mi, które dzięki triumfowi 3:0 nad Solum Service Jutrzenką Bychlew dalej pozostają w rywalizacji o pierwszą czwórkę.Niespodzianka miała w Ekstraklasie mężczyzn, w której to dość niespodziewanie lider klasyfikacji, po czterosetowej walce, uległ znajdującemu się na piątej pozycji Coffee Factory. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Coffee Factory awansowało o jedną lokatę, natomiast w rywalizacji o fotel lidera TKKF Dzikusy po zwycięstwie 3:1 nad Bakallandem Ba! tracą do TrenDino już tylko jeden punkt.

W meczu pomiędzy drugą a trzecią drużyną I ligi kobiet bardzo dobrze zaprezentowały się siatkarki UKS-u Novamedu. Podopieczne trenera Ryszarda Garnysa przekonującym zwycięstwem w trzech setach nad Salos Wodną pokazały, że są zdeterminowane i będą do końca walczyły z TKKF-em Dzikusy II o pierwsze miejsce dające bezpośredni awans do Ekstraklasy. Tymczasem liderki ze wspomnianych Dzikusów bez większych problemów, także 3:0, pokonały Energię.

W I A lidze mężczyzn sprawcami największej niespodzianki byli siatkarze z Koluszek, którzy po dobrym spotkaniu zwyciężyli przewodzącą stawce Szkołę Marcina Gortata 3:1 i dzięki wywalczonym trzem punktom zrobili kolejny krok do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce. Wyrównany i ciekawy pojedynek rozegrali zawodnicy LUKS-u Sokoła Rzgów oraz SEW Eurodrive. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili reprezentanci Rzgowa, którzy jednak nie potrafili postawić kropki nad i, co skrzętnie wykorzystywali ich przeciwnicy i ostatecznie mecz ten zakończył się remisem 2:2.

Nie mniej interesująco było w pojedynkach drużyn zajmujących czołowe lokaty I B ligi mężczyzn. Bardzo dobrą postawę w starciu z liderem tabeli, zespołem Euro-Ekol, rozegrali zawodnicy Qmed, którzy po emocjonującym spotkaniu wywalczyli remis 2:2. Mimo utraty punktów Euro-Ekol wciąż ma bezpieczną przewagę w postaci 6 punktów nad drugim i trzecim zespołem. To właśnie potyczka pomiędzy tymi dwiema ekipami, czyli Wild Boyz oraz mŁodzianie, zapowiadała się w bieżącej kolejce szczególnie ciekawie. Mecz na szczycie nie zawiódł oczekiwań, a po ekscytującej czterosetowej walce to mŁodzianie triumfowali 3:1, którzy po tym cennym zwycięstwie zrównali się w punktacji z Wild Boyz i dzięki lepszemu bilansowi setów przeskoczyli w klasyfikacji swoich bezpośrednich rywali.

W II lidze istotne dla układu tabeli zwycięstwo odnieśli siatkarze Volley Team. Obecnie czwarty zespół tej klasy rozgrywkowej pokonując 3:1 Febrisan, odrobił stratę do tej drużyny i jest na dobrej drodze do gry o pozycje medalowe. W pojedynku zespołów aspirujących do najlepszej czwórki II ligi ZWiK zremisował z Energeo 2:2 i taki wynik zapewne nie usatysfakcjonował ani jednych, ani drugich, gdyż dystans do strefy medalowej wzrósł.

W III lidze rozpoczęła się druga runda, w której to zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W spotkaniu drużyn walczących o awans do wyższej klasy rozgrywkowej Szybcy i wściekli pokonali ŁKS Głuchych 3:1. Taki rezultat stawia pokonanych w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o rywalizację o pozycję gwarantującą bezpośredni awans.

W dolnej grupie coraz lepsza postawa dwóch drużyn debiutujących w rozgrywkach ŁALS. Zarówno Nowosolna, jak i INS-EL po ciekawych, aż pięciosetowych pojedynkach schodzili z parkietu jako zwycięzcy, pokonując odpowiednio Terwo oraz Easy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved