Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejny trener w Orlen Lidze może drżeć o posadę?

Kolejny trener w Orlen Lidze może drżeć o posadę?

fot. orlenliga.pl

Siedem porażek i tylko cztery zwycięstwa – z całą pewnością nie takiego bilansu oczekiwano w Bielsku-Białej po pierwszej części sezonu zasadniczego. Ostatnie wyniki mocno zachwiały pozycją trenera Emanuele Sbano. Niektórzy uważają, że jego dni w BKS-ie Aluprofie są już policzone. 

Zespół BKS-u Aluprofu jest na razie największym rozczarowaniem Orlen Ligi. Siatkarki spod Szyndzielni przegrały nie tylko z faworytami ligi, ale straciły punkty w meczach ze słabszymi rywalami. – Nie wiem, na czym to polega, ale z mocnymi drużynami grałyśmy nieźle, a bardziej powinnyśmy się skoncentrować na walce z zespołami niższej półki. Żałujemy tych porażek. W przypadku bardzo dobrych zespołów już na starcie wiadomo było, że są lepsze od nas, ponieważ operują większym budżetem i mocniejszymi zawodniczkami, więc z nimi możemy i bardzo chcemy, lecz nie musimy wygrywać. W przypadku tych słabszych zespołów niejako mamy obowiązek zwyciężyć, a niestety nie zawsze tak było – skwitowała ten stan rzeczy Kornelia Moskwa, młoda środkowa zespołu z Bielska-Białej, która dodała, że przyczyna tak słabej postawy BKS-u jest prosta. – Popełniamy za dużo błędów.Pomyłek bielszczanki nie ustrzegły się również w niedzielę, choć – o ironio – przegrany mecz z Impelem Wrocław był ich jednym z lepszych w tym sezonie. – To był nasz dobry mecz, pełen obron i ataków. Naszym problemem było to, że trafiłyśmy na świetnie dysponowaną Kasię Skowrońską w tym meczu. To ona kończyła wszystkie piłki. Szkoda, że przegrałyśmy, ale pokazałyśmy, że potrafimy walczyć – powiedziała kapitan Małgorzata Lis, ale wyraziła nadzieję, że runda rewanżowa przebiegnie po myśli bielszczanek.

Obecna sytuacja BKS-u jest fatalna. Zajmuje 8. miejsce w tabeli i choć ma bezpieczną przewagę nad czterema najsłabszymi drużynami ligi, to czołówka zaczyna mu uciekać. Jeśli zespół z Bielska-Białej nie zacznie szybko odrabiać strat, może wkrótce zapomnieć o miejscu w górnej części tabeli. Ostatnie wyniki mocno zachwiały pozycją trenera Emanuele Sbano. Niektórzy uważają, że jego dni w BKS-ie Aluprofie są już policzone. Włoch na pewno poprowadzi zespół w sobotnim starciu z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Później władze klubu będą zapewne debatować o jego przyszłości, choć wielce prawdopodobne, że decyzja już zapadła.

Więcej w katowickim Sporcie

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved