Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kolejny sparing i kolejne kłopoty Włoszek

Kolejny sparing i kolejne kłopoty Włoszek

fot. CEV

Reprezentacja Włoch pokonała w kolejnym sparingu Azerbejdżan 3:2. Włoszki przygotowują się do turnieju finałowego mistrzostw Europy i nie brakuje im kłopotów. Po urazie rozgrywającej Ofelii Malinov tym razem na jaw wyszła sprawa Miriam Sylli, u której wykryto niedozwolone substancje po meczach World Grand Prix.

Przygotowująca się do finałów mistrzostw Europy reprezentacja Włoch wygrała drugi sparing z reprezentacją Azerbejdżanu. Tym razem podopiecznym trenera Mazzantiego nie poszło tak łatwo, bowiem przegrały z Azerkami dwa pierwsze sety. Dopiero potem Włoszki uzyskały przewagę i dzięki skutecznej grze Paoli Egonu (29 punktów) wygrały całe spotkanie 3:2. Mimo odniesionego urazu w pierwszym meczu z Azerkami na boisku pojawiła się rozgrywająca Ofelia Malinov i wszystko wskazuje na to, że będzie mogła pojechać do Gruzji i pomóc reprezentacji w mistrzostwach Europy. W drużynie Azerbejdżanu, która będzie grupowym rywalem biało-czerwonych, wyróżniały się Polina Rahimowa (13 pkt.) oraz Natalia Mammadowa (14 pkt.).Uraz Malinov to nie jedyny problem Włoszek. W próbce pobranej od Miriam Sylli wykryto po turnieju World Grand Prix zakazaną substancję clenbuterol. Kontrola antydopingowa odbyła się po meczu z Brazylią, który miał miejsce 6 sierpnia. – Naszym zdaniem substancja przedostała się do organizmu zawodniczki z zakażonej żywności – mówi Bruno Cattaneo, prezes włoskiej federacji. Co ciekawe Miriam Sylla nie grała w finałowym meczu z Brazylią, po którym pobrana została próbka.

Włochy – Azerbejdżan 3:2
(22:25, 22:25, 25:20, 25:22, 15:13)

Składy zespołów:
Włochy: Sorokaite, Loda (7), Bonifacio (7), Malinov, Folie, Orro (3), De Gennaro (libero) oraz Bosetti C., Chirichella, Danesi (10), Guerra (4), Tirozzi (10), Bosetti L. (12), Diouf (1), Egonu (29) i Parrocchiale (libero)
Azerbejdżan: Kowalienko (5), Gurbanowa (6), Bajramowa (3), Abdulazimowa (3), Hasanowa (10), Samadowa (3), Mammadowa N. (14), Mammadowa W. (libero) oraz Kulan (4), Żidkowa (2), Jagubowa (2), Karimowa A. (1), Karimowa J. (libero), Rahimowa (13), Habibowa (2) i Biessanowa

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved