Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny siatkarz obierze japoński kierunek?

Kolejny siatkarz obierze japoński kierunek?

fot. Joanna Skólimowska

Pomimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu kapitan reprezentacji Polski – Michał Kubiak szuka nowego pracodawcy. Przyjmujący zamierza rozwiązać kontrakt z Halkbankiem Ankara, jednak nie wiadomo jeszcze, gdzie zobaczymy go w przyszłym sezonie. Niedawno obok propozycji z ligi włoskiej pojawiła się informacja o możliwym transferze od Japonii.

Jeszcze kilka miesięcy temu Michał Kubiak mówił, że ze względu na ważny kontrakt nie zamierza opuszczać Halkbanku Ankara, jednak gdy sytuacja w Turcji zaczęła być niebezpieczna przyjmujący zmienił zdanie i poprosił o rozwiązanie umowy. Od tego momentu rozpoczęły się dywagacje o tym, gdzie siatkarz może wystąpić w nadchodzącym sezonie. Obok propozycji z ligi irańskiej pojawiały się doniesienia o dwóch poważnych propozycjach z Włoch – z Sir Safety Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Niedawno w mediach podano również inny kierunek, który może obrać przyjmujący. O braku porozumienia na linii Kubiak – Cucine Lube Civitanova pisze się we włoskich mediach, dodając, że przyjmujący rozważa propozycję z ligi japońskiej.Sam zainteresowany nie potwierdził jeszcze tych informacji. – Jestem na takim etapie kariery, że mogę wybrać z wielu ofert. Tylko ode mnie zależy, czy zdecyduję się na większe pieniądze, czy lepszy klub – powiedział otwarcie przyjmujący. – Podejmę najlepszą decyzję dla mnie i dla mojej rodziny. Jestem w takim wieku, że muszę też myśleć o kwestiach materialnych – podkreślił Michał Kubiak w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Utytułowany siatkarz byłby drugim Polakiem występującym w nadchodzącym sezonie klubowym w lidze japońskiej. Blisko podpisania kontraktu z drużyną z Hiroszimy jest bowiem Bartosz Kurek.

Obecnie Michał Kubiak przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przygotowują się w Spale do ostatnich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, które zostaną rozegrane w stolicy Japonii – Tokio od 28 maja do 5 czerwca. Polacy zmierzą się tam z Kanadyjczykami, Francuzami, Japończykami, Chińczykami, Wenezuelczykami, Irańczykami oraz Australijczykami. Kwalifikację otrzymają trzy najlepsze zespoły oraz jedna drużyna azjatycka.

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved