Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny reprezentant Polski juniorów w BBTS-ie

Kolejny reprezentant Polski juniorów w BBTS-ie

fot. CEV

Kolejny reprezentant Polski z kadry juniorów będzie grał w barwach BBTS-u w nowym sezonie. Po Sebastianie Adamczyku i Wiktorze Nowaku do drużyny braci Gradowskich dołączy Mikołaj Sawicki.

Mikołaj Sawicki zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów, w turnieju finałowym otrzymał dodatkowo nagrodę indywidualną dla MVP. – Złoty medal mistrzostw Polski juniorów jest efektem bardzo dobrze przepracowanego sezonu, cała drużyna zrobiła ogromne postępy sportowe. Mój indywidualny cel na nowy sezon to dobre wejście w seniorską siatkówkę i myślę, że BBTS jest do tego idealnym miejscem – powiedział nowy przyjmujący drużyny z Bielska-Białej.Siatkarz był członkiem reprezentacji Polski juniorów w lipcowych mistrzostwach Europy, z którą zajął szóste miejsce. Mikołaj Sawicki urodził się 23 listopada 1999 roku w Piotrkowie Trybunalskim, ma 198 cm wzrostu. Wychowanek UMKS-u Volleya 5 Piotrków Trybunalski w poprzednim sezonie reprezentował barwy EKS-u Skry Bełchatów.

Włodarze klubu z Bielska-Białej stopniowo ogłaszają skład. Podano już nazwiska dziesięciu zawodników, którzy kolejny sezon będą walczyć w pierwszoligowym BBTS-ie. Zespół prowadzić będzie Paweł Gradowski. Rozgrywającymi bielskiej drużyny będą Wiktor Nowak i Jarosław Macionczyk, na libero grać będą Łukasz Koziura i Kajetan Marek. Skompletowany jest również skład na środku siatki, gdzie wystąpią Maciej Skowroński, Bartłomiej Oniszk, Sebastian Adamczyk i Bartosz Buniak. W kadrze BBTS-u ogłoszono również nazwiska dwóch przyjmujących. Oprócz Mikołaja Sawickiego na tej pozycji gra Tomasz Piotrowski.

W poprzednim sezonie Tomasz Piotrowski dołączył do kadry pierwszego zespołu. – Powiem krótko, była to dla mnie dobra lekcja pokory, zdobyłem nowe doświadczenie i poczułem smak ogromnej porażki – powiedział o poprzednim sezonie Tomasz Piotrowski.  – W nowym sezonie będę starał się pomóc drużynie najlepiej jak będę mógł, nie mogę myśleć o swoich celach, bo w tej grze chodzi o dobro drużyny i o jak najlepszy wynik sportowy, a co za tym idzie dobrze grający i współpracujący zespół – dodał przyjmujący. Tomasz Piotrowski urodził się 2 września 1997 roku w Nowym Sączu, mierzy 198 cm wzrostu. W sezonie 2016/2017 zdobył z BBTS-em wicemistrzostwo Polski U-23.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved