Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny reprezentant Iranu zagra w Polsce?

Kolejny reprezentant Iranu zagra w Polsce?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drużyna ze Szczecina po pozyskaniu nowego sponsora po sezonie 2017/2018 rozpoczęła ofensywę transferową. Po pozyskaniu Bartosza Kurka, Łukasza Żygadło i Simona van de Voorde z klubem łączony jest kolejny zawodnik. Irańskie media podają, że reprezentant ich kraju – Seyed Mousavi również ma przenieść się do Szczecina.

Sportowo w Szczecinie sezon 2017/2018 nie należał do udanych. Drużyna zajęła dopiero 12. miejsce. Jeszcze przed końcem rozgrywek szczecinianie pozyskali nowego sponsora i zmienili nazwę drużyny na Stocznia Szczecin. Po zakończeniu PlusLigi w Szczecinie rozpoczęły się zmiany. Pod koniec maja zaczęły pojawiać się plotki o tym, że do Szczecina mają dołączyć Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło i Matej Kazijski. Miesiąc później informacje zaczęły się potwierdzać. Wiadomo już oficjalnie, że w przyszłym sezonie barwy Stoczni reprezentować będą Kurek i Żygadło. Poza wspomnianymi zawodnikami podopiecznymi Michała Mieszko Gogola w tym okienku transferowym zostali również Lukas Tichacek i Simon van de Voorde. Dyrektorem sportowym został natomiast Radostin Stojczew.W ostatnich dniach w irańskich mediach pojawiły się informacje o kolejnym zawodniku, który miałby dołączyć do plusligowca ze Szczecina. Ze Stocznią łączony jest Seyed Mohammad Mousavi, który w ostatnich latach grał w Sarmayeh Bank Teheran. W tym samym klubie rozgrywającym był Łukasz Żygadło. Dla Mousaviego Stocznia Szczecin byłaby pierwszym zagranicznym klubem. Trzydziestojednolatek gra na pozycji środkowego i jest reprezentantem swojego kraju od 2008 roku. Ma na swoim koncie kilka nagród indywidualnych oraz medali zdobytych z reprezentacją Iranu. Wielokrotnie, wraz z różnymi klubami, wygrywał ligę irańską. W tym sezonie opuścił większość meczów Siatkarskiej Ligi Narodów ze względu na kontuzję.

Jeśli Seyed Mousavi dołączyłby do Stoczni Szczecin, byłby drugim Irańczykiem w PlusLidze. Już w minionym sezonie w PGE Skrze Bełchatów z powodzeniem występował przyjmujący Milad Ebadipour, który również w nadchodzących rozgrywkach zagra w mistrzu Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, tasnimnews.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved