Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny projekt w częstochowskim Norwidzie

Kolejny projekt w częstochowskim Norwidzie

fot. KS Norwid Częstochowa

W poniedziałek w siedzibie sponsora tytularnego klubu odbyła się konferencja Exact Systems Norwida Częstochowa. Podczas spotkania z mediami włodarze pierwszoligowca przedstawili plan działań na najbliższe trzy lata. – Są kolejne etapy. Działania pod kątem sportowym i organizacyjnym muszą iść w parze. Musimy zacząć od kreowania marki, by w hali byli kibice. Wszystko robimy po to, by dotarli do hali i nam kibicowali – powiedział Lesław Walaszczyk.

Po raz kolejny podczas konferencji prasowej opisano plan częstochowian na najbliższe trzy lata. Zespół w następnym sezonie ma zostać wzmocniony, a włodarze Exact Systems Norwida czynią starania aby pierwszoligowiec zaczął grać w hali przy ulicy Żużlowej. – Jeżeli uda się utrzymać trzon drużyny, bo taki jest cel i wzmocnić ją trzema-czterema zawodnikami, to celem minimum jest play-off i włączenie się do walki o najwyższe cele. Dlaczego nie mówię jakie? Bo z mojego doświadczenia wiem, że jeżeli powie się, że walczymy o piąte miejsce a drużyna ma potencjał na czwarte, to ona nie wykona tego kroku. Wolę wyrazić cel minimum a jak daleko dojdziemy, zobaczymy – powiedział trener Tomasz Wasilkowski.Dodatkowo w planach jest wystawienie drugiej drużyny do rozgrywek na szczeblu centralnym. – Uczestniczę już w niektórych treningach grup młodzieżowych, starając się dzielić wiedzą z trenerami. Czasami prowadzę sam treningi, żeby mieć w przyszłości z czego korzystać, jeśli chodzi o pierwszą drużynę, dlatego jest pomysł, by od przyszłego sezonu utworzyć zespół na szczeblu centralnym. Jeżeli popatrzeć na drużyny, które zdobywają sukcesy na poziomie juniorskim czy młodszym, one mają grają w lidze i to jest cel dla nas, jeśli chodzi o przyszłość – wyjaśnił szkoleniowiec Norwida. Tomasz Wasilkowski jest nową postacią w częstochowskim zespole. Trener przed sezonem przejął drużynę po Radosławie Panasie. Dla Wasilkowskiego był to powrót do I ligi. – Praca trenera wiąże się z bardzo prostymi rzeczami, to znaczy trzeba przewidzieć co będzie za tydzień, dwa, trzy a później znaleźć wytłumaczenie, dlaczego wszystko potoczyło się inaczej – mówił trener.

W związku z tym, że AZS Częstochowa ostatecznie nie dostał licencji na granie w Krispol I lidze, Norwid został jedynym klubem w Częstochowie na tym szczeblu rozgrywek. – Dużo nowych inicjatyw się pojawiło. Mamy kolejne rozwiązania, które chcielibyśmy realizować już trochę bardziej z miastem, aby móc tę siatkówkę pokazywać, bo sam fakt, że AZS-u nie ma, to od nas teraz wymaga się, żebyśmy kreowali siatkówkę i pokazywali ją na jak najlepszym poziomie. Myślę, że to idealnie zbiegło się z tym, żeby za trzy lata zagrać w hali przy ulicy Żużlowej mecz w PlusLidze – powiedział Lesław Walaszczyk, przedstawiciel sponsora tytularnego – firmy Exact Systems, który odniósł się również do planów grania w hali przy ul. Żużlowej. Walaszczyk zaznaczył, że wszystko zależy od wyników rozmów z przedstawicielami miasta oraz MOSiR-u. – Mamy jeszcze naszą mekkę, halę Polonia, może uda się ją ożywić pod kątem siatkówki, bo obecnie żyje koszykówką. Może udałoby się dogadać, aby wygospodarować miejsce dla nas i w ten sposób rozpocząć współprace z uczelniami – dodał.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved