Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny Polak w Bundeslidze

Kolejny Polak w Bundeslidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sezonie 2016/2017, jak już wiemy, kierunek niemiecki obrał Sławomir Jungiewicz, który przypomnijmy przeniósł się do TV Ingersoll Bühl. Jak się okazało, były już atakujący Effectora Kielce nie będzie jedynym Polakiem w tym klubie. Tę samą drogę obrał także libero Bartosz Kaczmarek, który odszedł z MKS-u Będzin.

Dla 25-letniego Kaczmarka będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze. Wcześniej występował on jedynie na polskich parkietach, w ekipach m.in. Trefla Gdańsk, Effectora Kielce i ostatnio MKS-u Będzin. Bartosz Kaczmarek ma 184 cm wzrostu i waży 88 kilogramów.

TV Ingersoll Bühl ostatniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Rubena Wolochina zakończyli go na ćwierćfinale, przegrywając w nim z rewelacją poprzedniego sezonu United Volleys RheinMain i nie wygrywając w dwumeczu nawet seta. Klub ma jednak na koncie już medale ligi niemieckiej, a także udział w europejskich pucharach. W sezonie 2013/2014 barwy tego klubu reprezentował także Łukasz Szarek. Kaczmarek i Jungiewicz sezon rozpoczną 22.10, rywalem będzie mistrz kraju, Berlin Recycling Volleys.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, schwarzwald-volleys.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved