Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejny pierwszoligowiec skompletował skład

Kolejny pierwszoligowiec skompletował skład

Trzynaście siatkarek do dyspozycji w sezonie 2018/19 będzie miał trener Marcin Wojtowicz. Siedem z nich po raz pierwszy zagra w barwach Jokera Mekro Energoremont Świecie.

W czerwcu klub ze Świecia przedstawił nazwiska zawodniczek, które przedłużyły umowy z klubem. Przypomnijmy, że chodzi o Paulinę Majkowską (środkowa), Polę Nowacką (przyjmująca), Dagmarę Dąbrowską (przyjmująca), Aleksandrę Żurawską (libero) i Agatę Trybuła (przyjmująca). Wspomniano również o tym, że do macierzystego klubu wróciła rozgrywająca Katarzyna Wenerska, która ostatni sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet, reprezentując barwy Pałacu Bydgoszcz.W nowym sezonie kadra Jokera Mekro Energoremont liczyć będzie 13 zawodniczek. Tą trzynastą będzie Agata Trybuła, która ma spokojnie przechodzić rehabilitację po kontuzji kolana. W składzie drużyny ze Świecia znalazło się siedem debiutantek. Cztery z nich miały okazję grać przeciw Jokerowi Mekro Energoremont w zeszłym sezonie I ligi. Co ciekawe aż trzy siatkarki zaprezentowały się kibicom na finał rozgrywek w meczach o 7. miejsce z AZS-em Politechniki Śląska Gliwice. Są nimi: rozgrywająca Patrycja Tomczyk, środkowa bloku Paulina Brzoska i przyjmująca Adrianna Kukulska. Dwie pierwsze miały okazję gościć w Świeciu kilka lat temu przy okazji meczów lig młodzieżowych, gdy reprezentowały barwy Pałacu Bydgoszcz.

W przyszłym sezonie Joker Mekro Energoremont Świecie będzie miał zupełnie nowy atak. O miejsce w składzie rywalizować będą Oriana Miechowicz (E. Leclerc Radomka Radom) i Oliwia Sieradzka (BlueSoft Mazovia Warszawa). Poza tym do zespołu dołączyły: przyjmująca Weronika Fojucik (Pałac Bydgoszcz) i środkowa bloku Magdalena Ociepa (Impel Wrocław). Ta ostatnia będzie najmłodszą Jokerką w składzie. Niedawno skończyła wiek juniorki. W razie potrzeby z pierwszą drużyną będzie trenować Maja Doroszewska, która na stałe będzie związana z zespołem juniorek.

Kadra Jokera Mekro Energoremont Świecie na sezon 2018/2019:
rozgrywające: Patrycja Tomczyk, Katarzyna Wenerska
środkowe: Paulina Brzoska, Paulina Majkowska, Magdalena Ociepa
przyjmujące: Dagmara Dąbrowska, Weronika Fojucik, Adrianna Kukulska, Pola Nowacka, Agata Trybuła
atakujące: Oriana Miechowicz, Oliwia Sieradzka
libero: Aleksandra Żurawska

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved