Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny odcinek sagi w Casercie

Kolejny odcinek sagi w Casercie

fot. Giovanna Giaquinto

We Włoszech dalej trwa napięta sytuacja dotycząca Volalto 2.0 Caserta, którego prezes i właściciel – Nicola Turco jest bardzo kontrowersyjną postacią. Po przeniesieniu części zawodniczek do zespołu występującego w Serie C i zwolnieniu ich potem wraz z trenerem, klub ma poważne problemy kadrowe, co doprowadziło do wydania szokującego oświadczenia.

„Do środy Volalto 2.0 Caserta nie da rady załatwić wszystkich formalności związanych z przybyciem nowych zawodniczek. Caserta chce w możliwy sposób ochronić pozostałe siatkarki oraz te, które dopiero dołączyły do zespołu i nie pozwoli im wybiec na boisko. www.mangowebdesign.com  Klub zgłosi 14 młodziutkich siatkarek na mecz domowy przeciwko drużynie z Brescii. Zawodniczki pierwszego zespołu, sztab i zarząd klubu obejrzą mecz z trybun i potem udadzą się na wspólną kolację do restauracji „La Bersagliera” w Neapolu. Volalto we Florencji pojawi się na boisku w pełnym składzie. W środowy wieczór w PalaVigniola na trybunach pojawi się 500/600 uczniów z całej prowincji, by dobrze bawić się i kibicować. W tej chwili odbywa się ciężka praca i jeśli regulamin na to pozwoli na boisko wyjdą pięcioletnie dziewczynki w opiece rodziców. Komentarze dotyczące tej decyzji pozostawiamy innym, jesteśmy przyzwyczajeni do krytycznych słów i nie bierzemy ich pod uwagę” – napisano na klubowej stronie.Nie wiadomo dokładnie w jakiej formie odbędzie się mecz. Cała ta prowokacja związana jest z faktem, że zespół z Brescii nie wyraził zgody na przełożenie zaplanowanego na 15.01.2020 spotkania, a jest on dość istotny w walce o utrzymanie obu zespołów w lidze.

Odesłałem zawodniczki i trenera, a teraz mam obowiązek chronić siatkarki i sztab szkoleniowy, który pozostał wierny projektowi Volalto. Z całą odpowiedzialnością bez nowych zawodniczek nie pozwolę wyjść na boisko drużynie. Wolę przegrać, wypuszczając na teraflex dzieci, niż zamęczać siatkarki i sztab, ponieważ zasługują oni tylko na honor i chwałę. To moje oficjalne stanowisko i nie zamierzam go zmieniać – oświadczył prezes klubu, Nicola Turco.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved