Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny obcokrajowiec w BBTS-ie

Kolejny obcokrajowiec w BBTS-ie

Działacze BBTS-u Bielsko-Biała powoli odkrywają kolejne karty w zespole. Okazało się, że w ekipie z Beskidów będą grali nie tylko Polacy. Drugim obcokrajowcem, który zasilił bielski klub, będzie przyjmujący z Rosji, Fiodor Suchacki.

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie BBTS-u Bielsko-Biała, którego barw w przyszłym sezonie będą bronili nie tylko Polacy. We wtorek okazało się, że kontrakt z ekipą z Beskidów przedłużył Oleg Krikun, a w środę działacze bielskiej drużyny poinformowali o podpisaniu umowy z rosyjskim przyjmującym, Fiodorem Suchackim. To dość nietypowa sytuacja, bowiem kluby I ligi zazwyczaj stawiają na rodzimych zawodników. Przypomnijmy zatem, że w rozgrywkach I ligi mężczyzn obowiązuje limit dwóch obcokrajowców przebywających jednocześnie na boisku w jednej drużynie.Gdy przyszła oferta z Bielska-Białej, od razu spotkała się z zainteresowaniem z mojej strony. Siatkówka w Polsce stoi na wysokim poziomie, jest dużo dobrych zespołów. BBTS ma ambitne cele związane z powrotem do PlusLigi, to jest zadanie interesujące, choć trudne. Będę się starał dać z siebie wszystko, by zwyciężać z zespołem jak najczęściej – zapowiedział nowy przyjmujący BBTS-u, który nie ukrywa, że Polska będzie jego pierwszym zagranicznym przystankiem w karierze. – Wyprawa do Polski będzie też dla mnie osobistym wyzwaniem, gdyż do tej pory nie miałem okazji, by grać poza Rosją – dodał zawodnik.

Fiodor Suchacki urodził się 13 kwietnia 1991 roku w Kemerowie, mierzy 200 cm wzrostu. W ostatnim sezonie grał w Dagestanie Machaczkała, wcześniej reprezentował barwy m.in. Jeniseju Krasnojarsk.

Kadra BBTS-u Bielsko-Biała w sezonie 2018/2019 nie jest jeszcze zamknięta i na obecną chwilę prezentuje się następująco:
rozgrywający: Jarosław Macionczyk (kapitan), Wiktor Nowak
atakujący: Oleg Krikun, Mikołaj Skotarek
środkowi: Bartosz Buniak, Maciej Skowroński, Bartłomiej Oniszk, Sebastian Adamczyk
przyjmujący: Fiodor Suchacki, Tomasz Piotrowski, Mikołaj Sawicki
libero: Łukasz Koziura, Kajetan Marek

Sztab szkoleniowy
I trener – Paweł Gradowski
II trener – Wojciech Gradowski
trener przygotowania fizycznego – Szymon Słodczyk
fizjoterapeuta – Radosław Krowiak

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved