Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kolejny krok w rozwoju AZS-u 2020

Kolejny krok w rozwoju AZS-u 2020

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – pod taką nazwą będzie występować częstochowski klub we wszystkich rozgrywkach. Podczas konferencji prasowej oprócz ogłoszenia nowego sponsora tytularnego poinformowano również o międzynarodowym turnieju, który zostanie zorganizowany w Częstochowie. – Chcemy promować nasze miasto, które zawsze na siatkarskiej mapie było widoczne. Trochę ostatnie czasy są słabsze dla nas, ale nie przejmujemy się, chcemy przywrócić to miejsce Częstochowie – powiedział Wojciech Pudo.

AZS 2020 zajmuje się szkoleniem młodzieży. Od sezonu 2018/2019 zespół oprócz uczestniczenia w rozgrywkach młodzieżowych walczy również w II lidze. Niespełna rok temu klub ogłosił swojego pierwszego sponsora tytularnego – Eco-Team. 30 października została podpisana kolejna duża umowa sponsorska i od tego momentu zespół zmienił nazwę na Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa. – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ogromna wartość. Dzieci są energią tego miasta. Sam od jakiegoś czasu jestem ojcem i każdego dnia przekonuję się o tym, że największy potencjał, energia drzemie w dzieciach. Dzieci to nie jest biznes, to inwestycja, nasza przyszłość. Jak ona się będzie rysowała, zależy tylko od nas, jak będziemy ją kształtować – powiedział Wojciech Pudo, prezes klubu.Zadowolenia z nawiązania współpracy nie ukrywał dyrektor zarządzający Stolzle Częstochowa. – AZS, czyli legenda, historia, wspaniałe wyniki i AZS 2020, czyli wspaniały potencjał. Potencjał, w którym chcemy jak najbardziej uczestniczyć, rozwijać młodzież. My też na co dzień stykamy się z takim wyzwaniem. To nie jest łatwe. Tutaj musi być spełnionych wiele czynników. Aby rozwijać młode talenty, musimy mieć profesjonalistów, którzy pociągną tę młodzież za sobą, którzy pokażą, że coś można zrobić inaczej, lepiej. I ten drugi mocny filar to z pewnością jest część finansowa. Wydawałoby się łatwa, sponsor-bankomat. Nie, my chcemy być parterem, który jest dojrzały, rozumie potrzeby klubu, współuczestniczy w rozwoju tego klubu – stwierdził Artur Wołoszyn.

Stolzle Częstochowa został również sponsorem tytularnym Akademii Częstochowskiej Siatkówki. W ramach tej organizacji organizowane są bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z klas 1-4 szkoły podstawowej. – Te dzieci nie mają ani normalnego WF-u, bo to nauczanie początkowe, więc nie mają zajęć z wuefistą, nie mają dostępu do SKS-ów, bo są za małe, a jak widać po naszych zajęciach, które trwają od trzech tygodni, jest to dość mocno trafiony projekt – wyjaśnił Wojciech Pudo. – Zajęcia nie są do końca powiązane z klubem. Dzieci nie są zrzeszone w klubie. Rodzic podpisuje tylko deklarację związaną z wytycznymi RODO. Dzieci przychodzą na zajęcia kiedy chcą. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany kontynuowaniem gry, to zapraszamy do naszego klubu – dodał.

Kolejną nowością jest turniej, który AZS 2020 zorganizuje pod koniec grudnia. Do Częstochowy przyjedzie 7 drużyn, w tym reprezentacja Polski U18 i młodzieżowy zespół z Modeny. Włosi będą w Częstochowie przez 6 dni i odbędą również wspólne treningi z częstochowianami. – Wiemy, że w grudniu w Częstochowie odbędzie się finał Klubowych Mistrzostw Świata. Nie będzie to jedyna impreza międzynarodowa w mieście. Będziemy organizować turniej międzynarodowy, który odbędzie się 20-21 grudnia w obiektach sportowych w Częstochowie. Turniej z dość mocną obsadą. Chcemy promować nasze miasto, które zawsze na siatkarskiej mapie było widoczne. Trochę ostatnie czasy są słabsze dla nas, ale nie przejmujemy się, chcemy przywrócić to miejsce Częstochowie, dlatego zaprosiliśmy drużyny z zagranicy i topowe zespoły z Polski, żeby uczestniczyły z nami w tym turnieju – wyjaśnił Pudo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved