Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny klub rezygnuje z I ligi

Kolejny klub rezygnuje z I ligi

KPS Kęty to kolejny klub, którego kibice nie zobaczą w przyszłym sezonie w I lidze. Władze kęckiego klubu zdecydowały, że skupią się obecnie na pracy z młodzieżą.

Kęczanie występowali na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej cztery lata. Zespół sportowo zdołał się utrzymać w lidze, po tym jak pokonał Energę Omis Ostrołęka, jednak organizacyjnie i przede wszystkim finansowo nie dał już rady. – Powiedziałem, że bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego nie ma sensu pchać się do gry, żeby po kilku tygodniach wycofywać się z rozgrywek. Na dzisiaj zostaliśmy z drugą połową transzy wsparcia z gminnej kasy, czyli 75 tys. zł. Co za takie pieniądze można zwojować? Jest najwyżej na poziomie czwartoligowej drużyny piłkarskiej. Stanowisko władz gminy jest jednoznaczne. Nie zamierza utrzymywać seniorskiej siatkówki, a jedynie się do niej dołożyć. Może dla niektórych to prawie to samo, ale „prawie” robi jednak wielką różnicę – stwierdził w rozmowie z Gazetą Krakowską Marek Błasiak, prezes i zarazem trener KPS-u.Błasiak nie kryje rozczarowania z takiego obrotu sprawy. – Najwyraźniej w Kętach nie ma zapotrzebowania na siatkówkę, co mnie bardzo dziwi, skoro miasto rozpoznawalne jest właśnie przez siatkówkę i ma takich ambasadorów tej dyscypliny jak Piotr Gruszka czy Mateusz Mika – dodał.

Co zatem stanie się z siatkówką w Kętach? KPS zamierza postawić na młodzież. – Mamy wiele grup młodzieżowych, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, więc będziemy z nimi pracować. Mamy przecież wiele sukcesów w pracy z siatkarskim narybkiem. W seniorskiej siatkówce będziemy się bawić na poziomie wojewódzkim, czyli w III lidze, gdzie do tej pory występował nasz drugi zespół – zakończył Błasiak.

Wcześniej z gry w I lidze zrezygnował m.in. Camper Wyszków.

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved