Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejny klub rezygnuje z gry w I lidze

Kolejny klub rezygnuje z gry w I lidze

fot. silesiavolley.pl

Po wycofaniu się w tym sezonie z I ligi mężczyzn Hutnika Kraków, a z I ligi kobiet Ekstrimu Gorlice, Jastrzębia Boryni oraz Zawiszy Sulechów kolejny klub rezygnuje z rywalizacji w I lidze. Silesia Volley Mysłowice zapowiada, że w przyszłym sezonie zagra poziom niżej, nie będąc w stanie utrzymać drużyny na pierwszoligowym poziomie.

Po rozmowach z władzami Mysłowic działacze Silesii Volley Mysłowice przyznali, że klubu nie będzie stać na utrzymanie drużyny na poziomie I ligi kobiet. – Jest nam bardzo przykro, że nie udało się utrzymać I ligi w Mysłowicach. Będziemy starali się wystartować w II lidze, o ile nasz budżet na to pozwoli – mówi prezes Silesii Volley, Sławomir Pawlak. Mysłowiczanki zajęły 9. miejsce w rundzie zasadniczej, ale sezon skończą na miejscu 8., bowiem SMS PZPS Szczyrk nie jest uwzględniany w klasyfikacji końcowej. W I rundzie play-off Silesia Volley dwukrotnie przegrała z jednym z faworytów rozgrywek, ŁKS-em Commercecon Łódź.Nie wiadomo jeszcze, co z poszczególnymi zawodniczkami, które grały w tym sezonie w zespole z Mysłowic. – Nie rozmawialiśmy jeszcze z siatkarkami, czekamy na ostateczną decyzję, w której lidze wystartuje nasz zespół – mówi Sławomir Pawlak. Z naszych informacji wynika, że budowy drużyny na nowy sezon podjął się dotychczasowy szkoleniowiec Silesii Volley, Rafał Kalinowski.

Silesia Volley Mysłowice to kolejny klub I ligi kobiet, który nie widzi sensu i możliwości gry w I lidze po zamknięciu Orlen Ligi. Coraz trudniej na tym poziomie rozgrywkowym o pozyskanie sponsora, a także przekonanie władz lokalnych w sens inwestycji w kluby siatkarskie. Z podobnym problemem zetknął się rok temu Ekstrim Gorlice, który nie przystąpił do rozgrywek. Tuż przed startem sezonu wycofał się zespół Jastrzębia Boryni, a po kilku rozegranych kolejkach rundy zasadniczej z I ligi zrezygnował Zawisza Sulechów. Teraz „pas” musieli powiedzieć działacze z Mysłowic, a w kuluarach mówi się, że nie będą ostatnimi, którzy wycofają się z rozgrywek.

Nie wiadomo, w jakim kształcie wystartuje I liga kobiet w kolejnym sezonie. Niewykluczone, że jeśli decyzja o nieprzyjmowaniu nowych zespołów do Orlen Ligi zostanie podtrzymana, to na tym poziomie rozgrywkowym będą rywalizowały wyłącznie zespoły amatorskie.

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved