Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny klub pierwszoligowy rezygnuje

Kolejny klub pierwszoligowy rezygnuje

W przyszłym sezonie I ligi mężczyzn kibice nie zobaczą w Wyszkowie. Camper, który dwa lata temu został mistrzem rozgrywek na tym poziomie, postanowił wycofać drużynę. Z naszych informacji wynika, że w miejsce wyszkowian zagra w I lidze Norwid Częstochowa.

Camper Wyszków to kolejny klub pierwszoligowy, który zrezygnował z rywalizacji. Brak możliwości awansu (Camper wygrał I ligę meżczyzn w sezonie 2014/2015) jest w stanie zniechęcić każdego. Po Hutniku Kraków, Zawiszy Sulechów, Jastrzębiu Borynia czy Silesii Volley Mysłowice to kolejny pierwszoligowy ośrodek, który zniknie z siatkarskiej mapy Polski.Kolejny rok PLPS nie podjął decyzji o wpuszczeniu nowych zespołów do ekstraklasy, odkładając ją na czerwiec. Wykorzystują to kluby Orlen Ligi i PlusLigi, składając korzystne oferty zawodniczkom i zawodnikom klubów pretendujących do ekstraklasy, które niemal drugi miesiąc już trwają w zawieszeniu. Wszystko zmierza do osłabienia I lig i pozostawieniu w niej tylko drużyn amatorskich.

Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że Camper Wyszków przekaże miejsce w I lidze Norwidowi Częstochowa, który w tym sezonie walczył o awans do tej klasy rozgrywkowej. Częstochowianie odpadli na etapie turnieju półfinałowego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved