Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejny klub bez licencji, w I lidze kobiet tylko 12 zespołów?

Kolejny klub bez licencji, w I lidze kobiet tylko 12 zespołów?

fot. KSZO Ostrowiec Św.

Jeden z 13 klubów I ligi kobiet do tej pory nie otrzymał licencji na grę na szczeblu centralnym. Mowa tu o spadkowiczu z ekstraklasy, zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Klub otrzymał jeszcze czas na dostarczenie brakujących dokumentów, ale w sobotę prawdopodobnie nie zagra pierwszego meczu ligowego.

W piątek i sobotę rozgrywane będą mecze pierwszej kolejki I ligi kobiet. Jak się okazało do dziś nie wszystkie kluby posiadały jeszcze licencje na grę na tym szczeblu rozgrywkowym. Rzutem na taśmę licencję z nadzorem otrzymał klub Budowlani Toruń i wszystko wskazuje, że wystartuje w lidze. Problemy ma jednak spadkowicz z ekstraklasy, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który licencji na dwa dni przed startem ligi wciąż nie otrzymał.Sytuacja przypomina tę niedawną z AZS-em Częstochowa w I lidze mężczyzn, jednak sprawa z KSZO wygląda nieco inaczej. Działacze klubu dostali jeszcze kilka dni na dostarczenie brakujących dokumentów. Wszystko wskazuje jednak na to, że sobotni mecz I ligi kobiet zaplanowany pomiędzy zespołami KSZO a SMS PZPS Szczyrk się nie odbędzie. – Wystąpiliśmy do dyrektora SMS-u Szczyrk o przełożenie meczu, który pierwotnie miał odbyć się w najbliższą sobotę. Otrzymaliśmy dodatkowy tydzień od komisji licencyjnej PZPS na przedłożenie kompletu dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji na grę w 1. Lidze Siatkówki Kobiet. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość zarówno drużynie SMS-u Szczyrk jak i PZPS-owi za przychylenie się do naszej prośby. Wyrażamy głębokie nadzieje, że po skompletowaniu wszystkich dokumentów wystartujemy w rozgrywkach – powiedział Dawid Ogórek, dyrektor klubu.

Jeśli działania ostrowieckiego klubu nie przyniosą skutków, I liga kobiet najprawdopodobniej dokończy rozgrywki w 12-zespołowym składzie. W przeciwieństwie do ligi męskiej żaden z drugoligowców nie zgłaszał wcześniej chęci na grę na wyższym szczeblu rozgrywek w przypadku zwolnienia się miejsca. W najtrudniejszej sytuacji pozostaną trenerzy i zawodniczki KSZO, które na kilka dni przed startem rozgrywek pozostaną bez klubu, jednak klubowi będzie jeszcze przysługiwało odwołanie do Sądu Odwoławczego przy PZPS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved