Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny Irańczyk pojawi się w PlusLidze?

Kolejny Irańczyk pojawi się w PlusLidze?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Szykuje się hit transferowy w Indykpolu AZS Olsztyn. Mohammad Mousavi Seyed może zostać nowym siatkarzem dziesiątej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi – twierdzi redakcja Przeglądu Sportowego. – Mogę powiedzieć tylko, że nowy środkowy będzie obcokrajowcem – mówi prezes klubu, Tomasz Jankowski.

Jak informuje Przegląd Sportowy, działacze 10. drużyny poprzedniego sezonu negocjują warunki kontraktu z reprezentantem Iranu Mohammadem Mousavim Seyedem. Pomysł zakontraktowania 32-letniego środkowego pojawił się w momencie, gdy kontuzji doznał Amerykanin Taylor Averill. 55-krotny reprezentant USA musiał przejść operację kolana i przez kilka miesięcy nie będzie mógł grać. Nie zdążył nawet przyjechać do Polski.– Zastanawiamy się, czy rozwiązać umowę z Amerykaninem, czy ją renegocjować. W tym drugim wariancie Averill mógłby grać od stycznia – mówi „PS” prezes klubu Tomasz Jankowski. Informacji o negocjacjach z Irańczykiem nie chce komentować. – Mogę powiedzieć tylko, że nowy środkowy będzie obcokrajowcem – mówi.

Seyed to jeden z najlepszych irańskich siatkarzy. Od 2008 roku gra w reprezentacji kraju. Do tej pory występował tylko w klubach irańskich, jedenaście razy zdobywając mistrzostwo. Przed rokiem pojawiły się informacje, że ma zostać zawodnikiem Stoczni Szczecin, ale do podpisania kontraktu nie doszło. Jeśli teraz zdecyduje się na zagraniczny kontrakt, w PlusLidze zagra trzech Persów. W PGE Skrze Bełchatów od dwóch lat występuje Milad Ebadipour, a w wakacje do MKS Będzin dołączył Purya Fayazi. 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved