Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejni Polacy zagrają w lidze belgijskiej

Kolejni Polacy zagrają w lidze belgijskiej

fot. volejbalnitra.sk

Liga belgijska stała się ostatnio modnym kierunkiem, jeżeli chodzi o wyjazdy zagraniczne polskich siatkarzy. W sezonie 2016/2017 zobaczymy w niej, jak już wiemy, młodych rozgrywających Nikodema Wolańskiego i Kamila Droszyńskiego. Zagrają w niej także Piotr Orczyk, Adrian Staszewski, Janusz Górski i Mikołaj Sarnecki. Na wybór EuroMillions Volley League zdecydował się także Łukasz Szarek, założy on koszulkę drużyny Axis Shanks Guibertin.

Dla Łukasza Szarka będzie to przygoda z kolejną ligą europejską. Najdłużej polski skrzydłowy grał w Grecji (posiada również obywatelstwo tego kraju). Występował także w naszej rodzimej lidze, w ekipie z Olsztyna (2012/2013), a także na zapleczu PlusLigi w Warcie Zawiercie (2014/2015). Ostatni sezon 26-letni przyjmujący spędził na Słowacji, w VK Ekonóm SPU Nitra. Z zespołem prowadzonym przez trenera Marka Kardosa zdobył on mistrzostwo Słowacji i tytuł MVP sezonu. Teraz Łukasz Szarek będzie kontynuował swoją karierę w Belgii, w Axis Shanks Guibertin.

– Dlaczego liga belgijska? Jest to lepsza liga niż słowacka, a skoro na Słowacji zdobyłem mistrzostwo, to postanowiłem pójść krok dalej. Udało mi się złapać kontakt z trenerem Andrejem Urnautem i dość szybko się dogadaliśmy na wszystkich płaszczyznach – opowiada Łukasz Szarek o kulisach transferu do EuroMillions Volley League. Nowy klub Polaka w ostatnim sezonie zajął siódme miejsce, ale teraz na pewno mierzy wyżej. – Jest to dość młody zespół z paroma doświadczonymi zawodnikami, możliwe, że dobrze powalczymy w lidze, jak nam zdrowie dopisze – dodaje.Polska kolonia w lidze belgijskiej będzie zresztą dość liczna. W Knack Roeselare kolejny sezon spędzi Piotr Orczyk, a w Volley Asse Lennik zagrają Adrian Staszewski i Kamil Droszyński. Przypomnijmy, że do Noliko Maaseik pod skrzydła Daniela Castellaniego z Łuczniczki Bydgoszcz przeniósł się Nikodem Wolański. Podobnie jak Łukasz Szarek Słowację na Belgię zamienił Mikołaj Sarnecki. Ostatnio występował on w VK KDS Šport Koszyce. Jego klubowym kolegą będzie Janusz Górski, który ostatnio bronił barw niemieckiego CV Mitteldeutschland. Obaj będą występowali w Prefaxis Menen, ekipie, która w poprzednim sezonie walczyła o finał. Dla Górskiego będzie to powrót do ligi belgijskiej, bowiem przed sezonem w Niemczech z powodzeniem reprezentował on barwy Volley Asse Lennik, zdobywając tytuł wicemistrza i puchar kraju.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved