Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejni nowi siatkarze w Norwidzie

Kolejni nowi siatkarze w Norwidzie

fot. Gwardia Wrocław

Exact Systems Norwid Częstochowa kontynuuje budowanie składu na kolejny sezon. W ostatnim czasie klub potwierdził pozyskanie rozgrywającego Piotra Adamskiego i środkowego Mateusza Siwickiego. Obaj siatkarze mają już na swoim koncie występy w częstochowskich klubach.

Przed sezonem 2018/2019 włodarze częstochowskiego Norwida zapowiadali walkę o medale. Ten cel nie został spełniony i po zakończeniu rozgrywek nastąpiła kolejna rewolucja w składzie pierwszoligowca. Zespół opuścili zawodnicy, którzy przez większość sezonu stanowili trzon drużyny – Łukasz Łapszyński, Kamil Dembiec, Bartosz Zrajkowski, Mariusz Schamlewski i Arkadiusz Żakieta. Nastąpiła również zmiana na stanowisku trenerskim – Radosław Panas został dyrektorem sportowym Exact Systems Norwida a funkcję pierwszego szkoleniowca przejął Tomasz Wasilkowski.Dotychczas klub potwierdził nazwiska zawodników, którzy zdecydowali się przedłużyć kontrakty. Kolejny sezon w Norwidzie spędzą środkowi Wiktor Rajsner i Łukasz Usowicz, przyjmujący Damian Kogut, atakujący Mateusz Piotrowski i libero Wojciech Druzgała. Pierwszym nowym nabytkiem zespołu z Częstochowy został przyjmujący Kamil Kosiba, który ostatni sezon spędził w Buskowiance Kielce. Podobny kierunek obrał Piotr Adamski. Dwudziestoośmioletni rozgrywający w swoim siatkarskim CV ma już występy w Norwidzie. Ostatnie lata spędził w Kielcach a wcześniej grał również w zespołach z Krakowa.

Kolejnym nowym nabytkiem Exact Systems Norwida został oficjalnie Mateusz Siwicki. Dwudziestotrzylatek jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Środkowy ostatni sezon spędził właśnie w Bydgoszczy, gdzie reprezentował barwy Chemika w PlusLidze. Młody siatkarz ma również doświadczenie pierwszoligowe – grał w zespole z Wałbrzycha, gdy ten wygrał walkę o utrzymanie z Norwidem, a z częstochowskim AZS-em w sezonie 2017/2018 sięgnął po złoty medal zaplecza PlusLigi.

Wiele wskazuje na to, że Siwicki nie będzie jedynym złotym medalistą I ligi, który podczas trwającego okienka transferowego zasili Norwida. Do drużyny prowadzonej przez Tomasza Wasilkowskiego przymierzany jest bowiem przyjmujący Sławomir Busch, który ostatni sezon grał w Buskowiance Kielce. Innymi nowymi zawodnikami zespołu z Częstochowy mają być młody skrzydłowy Jan Siemiątkowski (ostatnio występował w drugoligowym Chrobrym Głogów) i doświadczony libero Marcin Kryś, który jest wychowankiem Norwida a miniony sezon grał w lidze słowackiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved