Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kolejne zwycięstwo minikadetek w sparingu

Kolejne zwycięstwo minikadetek w sparingu

fot. pzps.pl

Polska pokonała w Twardogórze Francję w meczu minikadetek. Dzień wcześniej biało-czerwone zwyciężyły 3:0. Oba zespoły przygotowują się do eliminacji do mistrzostw Europy U16. Biało-czerwone będą rywalizować w grupie ze Szwecją, Hiszpanią i Niemcami w Twardogórze od 26 do 28 kwietnia.

W pierwszym spotkaniu jedynie na początku inauguracyjnej partii reprezentantki Francji prowadziły. W pozostałych odsłonach to biało-czerwone górowały nad rywalkami, w czym znacznie pomogła celna zagrywka podopiecznych trenera Andrzeja Krowiaka. W przeciwieństwie do środowego meczu w czwartek było dużo walki. W drugim secie Francuzki objęły prowadzenie 8:3. Gospodynie goniły i strata była już minimalna 20:21. Jednak w końcówce rywalki były lepsze i wygrały do 22. Trzecia partia toczyła się pod kontrolą Polek, które triumfowały 25:18. W czwartej odsłonie ponownie nie brakowało walki, ale ostatnie akcje należały do siatkarek z Polski.Polska – Francja 3:1
(25:23, 22:25, 25:18, 25:23)

Polska: Chorąża (5 pkt), Jagła (4), Bartczak (5), Stambrowska (10), Jankowska, Czerwik (4), Kubas (libero) oraz Hołowaty (libero), Lenik (13), Staniszewska (5), Filip (6), Gulka, Jaryszek, Kempfi i Janicka (3)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved