Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kolejne zmiany w kadrze Słowacji

Kolejne zmiany w kadrze Słowacji

fot. archiwum

Zaledwie kilka miesięcy trwała przygoda Alberto Giulianiego z reprezentacją naszych południowych sąsiadów. Po ostatnich latach i współpracy z włoskimi szkoleniowcami przedstawiciele słowackiej federacji obrali inny kierunek. Nowym trenerem kadry Słowacji został Miroslav Palgut.

Ze względu na obowiązki w Piacenzy Alberto Giuliani nie mógł kontynuować pracy z reprezentacją Słowacji. Słowacy musieli więc szukać następcy Włocha, wybór padł na znanego na Słowacji, dotychczas pracującego głównie z młodzieżą Miroslava Palguta. Nowy szkoleniowiec został przedstawiony dziś podczas oficjalnej konferencji prasowej. Nie zmieni się jednak asystent szkoleniowca, tę rolę będzie pełnił Andrej Kravarik.

Komentując całą sytuację, prezes słowackiej federacji zaznaczył, że rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem odbyło się w dobrych nastrojach. – Z trenerem Giulianim doszliśmy do porozumienia, trener dobrze tutaj się czuł, lubił nasz zespół. Jednak zarządzenie w lidze włoskiej zabraniało szkoleniowcowi pracującemu w klubie najwyższej klasy rozgrywkowej łączenia tej funkcji z pracą w reprezentacji. Próbowałem przekonać przedstawicieli klubu z Piacenzy, aby wyrazili zgodę, jednak nie udało się. W takiej sytuacji musieliśmy się rozstać i pozostało nam szukać nowego trenera. Myślę, że powierzenie tej funkcji Miroslavowi Palgutowi było dobrym wyborem. Ten trener zasługuje na tę szansę, umówiliśmy się na współpracę do mistrzostw świata w 2018 r. – mówił Ľubor Halanda.Nowy szkoleniowiec przede wszystkim podziękował za otrzymaną szansę, dodając. – Czeka nas niełatwe zadanie w tym sezonie. Liga Światowa, a w niej trudne mecze w grupie drugiej, turnieje w Turcji, Bratysławie i Chinach. W drugiej połowie sezonu czekają nas kwalifikacje do mistrzostw Europy, to dla nas wyjątkowo ważny turniej. W ciągu ostatnich pięciu lat reprezentacji Słowacji brakowało w tym turnieju, zrobimy wszystko, aby zakwalifikować się ponownie – powiedział Miroslav Palgut.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved