Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kolejne zmiany w Lidze Światowej?

Kolejne zmiany w Lidze Światowej?

fot. archiwum

FIVB szykuje kolejną rewolucję w formule rozgrywania Ligi Światowej i World Grand Prix kobiet. W przyszłym sezonie światowa federacja chce wrócić do formatu z 16 zespołami.

FIVB już w przyszłym sezonie chce wrócić do formatu, w którym udział w „Światówce” wzięłoby tylko 16 zespołów. Światowa federacja chce, aby była tylko jedna grupa, w której obowiązywałby system „każdy z każdym”. Faza interkontynentalna miałaby trwać pięć, a nie jak obecnie trzy tygodnie. Podczas jednego weekendu ekipy nadal rozgrywałby trzy spotkania, pięć najlepszych awansuje do Final Six.Jak nieoficjalnie podaje serwis volleyplus.com, w przyszłorocznej Lidze Światowej wzięłoby udział 11 ekip z obecnej elity: Polska, Francja, Brazylia, Serbia, Rosja, Kanada, USA, Bułgaria, Argentyna, Iran, Włochy, cztery zespoły z zaplecza: Australia, Japonia, Chiny, Korea Płd. oraz Niemcy, mimo że zwycięzcą tegorocznych rozgrywek w III dywizji została Estonia.

12 najlepszych drużyn będzie mogło zorganizować co najmniej jeden turniej na własnym boisku.

Najbardziej na zmianach w formule rozgrywek skorzystaliby Włosi, którzy w tym sezonie zajęli ostatnie miejsce w tabeli elity i powinni zostać zdegradowani do II dywizji. Podobna sytuacja miała miejsce dwa lata temu, kiedy to Rosjanie mieli opuścić elitę, ale wówczas postanowiono zwiększyć liczbę zespołów.

FIVB podobny format chce wprowadzić także w World Grand Prix siatkarek, a w I dywizji znalazłby się Serbki, Turczynki, Rosjanki, Holenderki, Japonki, Chinki, Amerykanki, Brazylijki, Włoszki, Tajki i Belgijki. Tutaj zyskać mogą m.in. Polki, które obecnie grają w II dywizji, a z Niemkami, Czeszkami, Koreankami i Argentynkami zostałyby włączone do pierwszej grupy.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved