Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne zmiany w drużynie z Suwałk

Kolejne zmiany w drużynie z Suwałk

fot. bbtsbielsko.pl

Ślepsk Malow Suwałki kontynuuje kompletowanie składu na nowy sezon. W klubie zostaje kolejny środkowy – Wojciech Siek. Mistrz I ligi pożegnał się natomiast z ukraińskim przyjmującym Jewgienijem Kapajewem.

Drużyna z Suwałk stopniowo odkrywa karty przed nadchodzącym sezonem. Wiadomo już, że zespół poprowadzi Andrzej Kowal, którego asystentem został dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Ślepska – Mateusz Mielnik. Karierę zakończył atakujący Wojciech Winnik a klub pożegnał się z ukraińskim przyjmującym Jewgienijem Kapajewem. – Dziękujemy serdecznie „Żenii” za grę w naszym zespole i czynny wkład w mistrzostwo I ligi mężczyzn – powiedział Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki.Kapajew dołączył do suwalskiego zespołu przed sezonem 2018/2019. 34-letni przyjmujący zaliczył na pierwszoligowych boiskach 18 spotkań, w których zdobył 95 punktów. W statystykach pojawiło się również 13 asów serwisowych, 10 bloków i tytuł MVP (domowy mecz z Tauronem AZS Częstochowa). Najwięcej „oczek” Kapajew zdobył w wyjazdowym meczu z AZS AGH Kraków (16 punktów).– Miasto spokojne, bardzo się mojej rodzinie spodobało. Ważne było to, że nie czułem się sam. Mnóstwo jezior i miejsca do wypoczynku – przyznał Ukrainiec. – Wiele nie mogę powiedzieć, gdyż był to mój pierwszy rok zagranicą, ale muszę przyznać, że poziom jest bardzo wysoki. Pierwszych sześć-siedem zespołów prezentowało bardzo wyrównaną siatkówkę – dodał.

Klub ogłosił również, że oprócz Cezarego Sapińskiego, również drugi środkowy – Wojciech Siek pozostanie w Ślepsku Malow Suwałki. 24-letni środkowy ma za sobą bardzo udany sezon. Na pierwszoligowych parkietach zaliczył 30 spotkań, w których zdobył 190 punktów. Statystyki wzbogaca również 7 asów serwisowych i 62 bloki. – Z każdym rokiem moich treningów, rozwijam swoje umiejętności, więc jak najbardziej można to nazwać progresem. Jestem zadowolony ze swojej postawy, aczkolwiek każdy zawsze chce dać od siebie jeszcze więcej, by przyczynić się do sukcesu całej drużyny – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Siek.  – Nadchodzący sezon będzie niezwykle ciężki, ale włodarze klubu i my, zawodnicy zrobimy wszystko, by kolejny rok był udany dla Ślepska Suwałki. Za przykład możemy podać ekipę z Zawiercia, która podołała parkietom PlusLigi i może odnieść historyczny sukces –zapowiedział środkowy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved