Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejne zawodniczki podpisują umowy z ŁKS-em

Kolejne zawodniczki podpisują umowy z ŁKS-em

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

Budowa zespołu ŁKS Commercecon Łódź na sezon 2016/2017, w którym klub wystąpi w Orlen Lidze, nabrała tempa. Kolejne zawodniczki, które wraz z ŁKS-em wygrały rozgrywki I ligi, podpisują nowe kontrakty. Według zapewnień działaczy w klubie może pojawić się 4-5 nowych siatkarek.

Po wygraniu rozgrywek I ligi kobiet siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź rozjechały się na urlopy. W klubie dość długo czekano na decyzję o przyjęciu do Orlen Ligi, taka w końcu zapadła pod koniec czerwca. W ŁKS-ie natychmiast rozpoczęto rozmowy na temat składu zespołu na nowy sezon. Według prezesa klubu Huberta Hoffmana w zespole pojawią się cztery, może nawet pięć nowych zawodniczek. Pozostałe siatkarki tworzące skład beniaminka to zawodniczki, które grały w ŁKS-ie w I lidze.Klub przedłużył już umowę z australijską środkową Katariną Osadchuk. Katarzyna Bryda była drugą po Osadchuk zawodniczką, która zdecydowała się na przedłużenie umowy z ŁKS-em. Po niezwykle udanym sezonie, w którym ełkaesianki zajęły pierwsze miejsce w rozgrywkach I ligi, a Katarzyna Bryda była jedną z ważniejszych zawodniczek drużyny, przyjmująca dostała również oferty z innych zespołów. Zdecydowała się jednak pozostać w ŁKS-ie i również w sezonie 2016/2017 bronić biało-czerwono-białych barw.

Ważne umowy mają libero Anna Pawłowska oraz rozgrywająca Patrycja Tomczyk. Kolejnymi zawodniczkami, które zdecydowały się na podpisanie umów na kolejny sezon, są przyjmująca Agata Oleksy oraz środkowa Alicja Leszek.

Obie pojawiły się w Łódzkim Klubie Sportowym rok temu. Nie dysponująca imponującymi warunkami fizycznymi Agata Oleksy zaskakiwała rywali wielokrotnie pułapem, na jakim może zaatakować piłkę. Jej niesamowity wyskok pozwalał często na atak ponad blokiem rywalek, a zaangażowanie w obronie przynosiło kolejne szanse na kontrataki. Dla 24-letniej przyjmującej gra w ekstraklasie będzie debiutem na tym poziomie rozgrywkowym.

Alicja Leszek trafiła do ŁKS-u z Ekstrimu Gorlice. 25-letnia środkowa była ważnym ogniwem pierwszoligowej drużyny, co udowodniła w meczach play-off z Budowlanymi Toruń. Przez jej blok rywalkom trudno było się przebić, a komentatorzy podkreślali również wagę jej zagrywek, które sprawiły sporo kłopotów przyjmującym po drugiej stronie siatki. Dla Alicji Leszek występy w barwach ŁKS-u w Orlen Lidze również będą debiutem na tym poziomie rozgrywkowym.

Skład ŁKS-u Commercecon Łódź na sezon 2016/2017:

rozgrywające:
Patrycja Tomczyk i ???

atakujące:
??? i ???

przyjmujące:
Katarzyna Bryda, Agata Oleksy, ??? i ???

środkowe:
Katarina Osadchuk (AUS), Alicja Leszek, ??? i ???

libero:
Anna Pawłowska i ???

Wkrótce poznamy nazwiska kolejnych siatkarek, które grać będą w Łódzkim Klubie Sportowym w nadchodzącym sezonie.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved