Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne zagraniczne wzmocnienie beniaminka

Kolejne zagraniczne wzmocnienie beniaminka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Stopniowo kształtuje się kadra beniaminka PlusLigi – GKS-u Katowice. Po pozyskaniu z Lotosu Trefla Gdańsk Marco Falaschiego do Katowic przeniósł się inny siatkarz, który ma za sobą grę w ekstraklasie – Serhij Kapelus. W ostatnim sezonie Ukrainiec bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała.

Serhij Kapelus ma 33 lata i jest dobrze znany kibicom w Polsce. Przyjmujący swoją karierę w Polsce rozpoczął w 2008 roku w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, następnie w sezonie 2010/2011 reprezentował barwy Siatkarza Wieluń. Kolejnym przystankiem w karierze Ukraińca była ZAKSA Kędzierzyn Koźle, skąd w 2013 roku przeniósł się do Lokomotiwu Charków. Od 2014 roku bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała. Szczególnie w ostatnim sezonie przyjmujący był jednym z filarów tej drużyny. W sezonie 2016/2017 Kapelus będzie pod okiem Piotra Gruszki grał w GKS-ie Katowice. – Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam pozyskać tego zawodnika. W nadchodzącym sezonie powinien w znaczący sposób wzmocnić nasz zespół – stwierdził Dariusz Łyczko, menedżer GKS-u.Po pozyskaniu trenera Piotra Gruszki GKS Katowice zaczął stopniowo budować skład na nadchodzący sezon. Najpierw poinformowano kibiców, którzy zawodnicy ze złotej drużyny I ligi pozostaną w GKS-ie. Kontrakty podpisali rozgrywający Maciej Fijałek, środkowi Tomasz Kalembka i Paweł Pietraszko, przyjmujący Michał Błoński i Rafał Sobański, atakujący Karol Butryn oraz libero Bartosz Mariański. Kilka dni temu natomiast potwierdzono nieoficjalną informację o wzmocnieniu – do zespołu dołączył rozgrywający Marco Falaschi, który od 2014 roku kierował grą Lotosu Trefla Gdańsk.

W rozmowie ze Strefą Siatkówki nowy szkoleniowiec zespołu skomentował jego budowę. – Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy, cały czas prowadzimy rozmowy dotyczące kolejnych transferów. Przede wszystkim chcielibyśmy stworzyć zespół, który będzie gotowy do pracy, do podejmowania kolejnych wyzwań. Bo historia I ligi się skończyła, przewracamy tę kartkę i zaczynamy pisać nową historię. Tutaj wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej, mamy sporo nowych ludzi i wierzę w to, że każdy nowy zawodnik będzie sporym wzmocnieniem, i ta rywalizacja z tymi najlepszymi chłopakami, którzy zostali w tej drużynie po triumfie w I lidze, będzie na tyle dobra, że powstanie mocny zespół i będziemy mogli grać z przyjemnością, a grania będzie naprawdę dużo, bo jest liga powiększona do 16 zespołów – powiedział Piotr Gruszka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2016/2017

źródło: gkskatowice.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved