Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejne wzmocnienie beniaminka

Kolejne wzmocnienie beniaminka

fot. Ryszard Tatomir

Po awansie do I ligi kobiet WTS Solna Wieliczka szybko przystąpił do kompletowania składu. Po ogłoszeniu, jakie zawodniczki pozostają w drużynie, przystąpiono do podawania nowych siatkarek. Najnowszym nabytkiem beniaminka jest dwudziestodwuletnia atakująca, Patrycja Ząbek.

Magdalena Tyrańska, Katarzyna Szymoniak, Weronika Olipra, Marta Świerczyńska, Judyta Gawlak i Iwona Urbanik to sześć zawodniczek ze składu, który zdobył awans z II ligi kobiet na zaplecze Orlen Ligi, a które pozostają w Solnej Wieliczka na nadchodzący sezon. Pod koniec maja ogłoszono transfery czterech młodych zawodniczek: rozgrywającej Aleksandry Wieczorek, atakującej Justyny Antosiewicz oraz przyjmujących Moniki Kawy i Angeliki Szostok. Prezes Solnej nie ukrywał, że w planach jest zbudowanie zespołu opierającego się na młodych siatkarkach, które chcą się wypromować.Nową siatkarką, która zasiliła beniaminka I ligi kobiet, jest Patrycja Ząbek. Dwudziestodwuletnia siatkarka gra na pozycji atakującej i jest zawodniczką leworęczną. We wcześniejszym etapie kariery Ząbek grała również jako środkowa. Ostatnie sezony spędziła w AZS-ie Politechniki Śląskiej Gliwice, z którym w sezonie 2014/2015 wywalczyła awans na zaplecze Orlen Ligi. Wcześniej Ząbek występowała w Silesii Volley Mysłowice. Pierwszym klubem młodej siatkarki był MOS Chrzanów. – Ja za bardzo nie chciałam trenować siatkówki, bo wydawała mi się nudna. Jednak rodzina i trenerzy, pewnie dlatego, że byłam już wówczas wysoką dziewczyną, przekonali mnie do tej dyscypliny i jak się okazało dla mnie z pozytywnym skutkiem – mówiła siatkarka podczas jednego z wywiadów na łamach klubowej strony gliwickiego zespołu.

Pozyskanie Patrycji Ząbek nie jest prawdopodobnie ostatnim wzmocnieniem beniaminka I ligi kobiet. Pełen skład zespołu WTS-u Solnej Wieliczka ma być znany niebawem. Drużyna z Wieliczki planuje w ramach przygotowań do występów na zapleczu Orlen Ligi zorganizować turniej, do którego zaprosi zespoły z ekstraklasy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved