Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kolejne turnieje z cyklu Projekt Plażówka 2016

Kolejne turnieje z cyklu Projekt Plażówka 2016

fot. archiwum

W miniony weekend na łódzkich boiskach szczególnie aktywna była żeńska część sympatyków siatkówki plażowej. W sobotę na boiskach przy ul. Czajkowskiego rozegrany został Fiero! Women’s Cup, natomiast dzień później do siatkarek dołączyli mężczyźni, aby wspólnie rywalizować w III turnieju eliminacyjnym Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Oba turnieje należą do cyklu Projekt Plażówka 2016, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział dwanaście par. Od początku bardzo pewnie swoje mecze wygrywały Sandra Sobór oraz Natalia Bogdanowicz, które także w półfinałowej potyczce przeciwko Monice Czesnej i Agnieszce Leśniewicz nie pozostawiły rywalkom złudzeń, wygrywając 21:10 i tym samym zasłużenie awansując do finału. W drugim półfinale doszło do powtórki spotkania z drugiej rundy, a mianowicie pojedynku pomiędzy duetami Martyna Banaszczyk/Martyna Mastalerz oraz Patrycja Król/Karolina Rogala. Z pierwszego starcia zwycięsko wyszły dwie Martyny, przez co drugi duet musiał drogę do półfinału odbyć z prawej strony turniejowej drabinki. Niepowodzenie w pierwszej konfrontacji nie odbiło się negatywnie na parze Król/Rogala, a wręcz zadziałało motywująco, dzięki czemu zespół ten udanie zrewanżował się swoim przeciwniczkom, zwyciężając 21:14.



W spotkaniu o 3. miejsce ton grze nadawała para Banaszczyk/Mastalerz. Na taki przebieg pewien wpływ mógł mieć fakt, że dla tej dwójki było to czwarte spotkanie tego dnia przy szóstym przeciwniczek. Dzięki skuteczniejszym akcjom zwycięstwo (21:13) oraz brązowe medale powędrowały na szyje dwójki Martyn. Finał Fiero! Cup miał również jednostronny przebieg, a swoją dominację tego dnia potwierdziły Sandra Sobór oraz Natalia Bogdanowicz, zwyciężając bardzo pewnie 21:9 z duetem Patrycja Król/Karolina Rogala.

Do III turnieju eliminacyjnego mikstów zgłosiło się 20 par, wśród których pojawił się Piotr Orczyk – obecny halowy mistrz Belgii z drużyną Knack Roeselare, który jeszcze nie tak dawno występował na parkietach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, a w turnieju par mieszanych wystąpił wraz z Aleksandrą Pizon. Trzecie eliminacje obfitowały w wiele niespodzianek, do których niewątpliwie należy zaliczyć porażkę wymienionej dwójki w trzeciej rundzie turnieju przeciwko Aleksandrze Carmel i Emilowi Białeckiemu. Także z prawej strony drabinki drogę do strefy medalowej odbyła „turniejowa jedynka”, czyli Sandra Sobór oraz Piotr Jedliński, z tym że tej parze już w pierwszym swoimi meczu przyszło mierzyć się z duetem Pizon/Orczyk. Niespodzianką jest też dopiero 9. miejsce zwycięzców I turnieju eliminacyjnego, czyli Pauliny Dyszerowicz oraz Piotra Adamskiego.

Po wspomnianej porażce para Pizon/Orczyk w meczach o pozostanie w turnieju radziła sobie już znacznie lepiej i po trzech kolejnych zwycięstwach zameldowała się w najlepszej czwórce zawodów. Półfinałowe starcie przeciwko Marcie Raźniewskiej i Robertowi Kozłowskiemu również przebiegło po ich myśli – triumfowali 21:13 i awansowali do finału. Drugi półfinał to „bratobójcza” walka pomiędzy triumfatorkami z dnia poprzedniego, czyli Natalią Bogdanowicz grającą w parze z Marcinem Zygmuntem a Sandrą Sobór i Piotrem Jedlińskim. To starcie przyniosło wiele emocji, a o awansie zadecydowała interesująca gra na przewagi, z której zwycięsko wyszedł duet Sobór/Jedliński (22:20).

W wielkim finale doszło więc do rewanżowego spotkania z początku turnieju pomiędzy parami Sobór/Jedliński a Pizon/Orczyk. Oba zespoły przystąpiły do tego starcia bardzo zmotywowane, a duetowi Sobór/Jedlińska marzył się niewątpliwie rewanż za doznaną wcześniej porażkę. Jednak już po kilku akcjach Aleksandra Pizon oraz Piotr Orczyk zaczęli budować swoją przewagę, której nie oddali już do końca meczu, triumfując ostatecznie 21:13 oraz w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło Natalii Bogdanowicz i Marcinowi Zygmuntowi po zwycięstwie 21:17 nad parą Raźniewska/Kozłowski.

Po kolejnym weekendzie z Projektem Plażówka na prowadzeniu w rankingu kobiet Sandra Sobór, która ma nieznaczną (42 punkty) przewagę nad Natalią Bogdanowicz. Do prowadzącej dwójki już znacznie większy dystans traci obecnie trzecia Marta Raźniewska. Wśród mężczyzn na prowadzeniu pozostaje Tomasz Narowski, do którego na 32 punkty zbliżył się Piotr Jedliński. Na trzecim miejscu Adam Łoś.

W najbliższy weekend odbędą się trzy kolejne turnieje. W sobotę (25.06) Projekt Plażówka przenosi się do Głowna, gdzie zostanie rozegrany VI Turniej o Puchar Burmistrza Głowna kobiet i mężczyzn, natomiast w niedzielę (26.06) ponownie na boiskach SP 205 przy ul. Dąbrówki 1 w Łodzi odbędzie się Finałowy Turniej Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.

Wyniki Fiero! Women’s Cup:

1. Sandra Sobór/Natalia Bogdanowicz
2. Patrycja Król/Karolina Rogala
3. Martyna Banaszczyk/Martyna Mastalerz
4. Monika Czesna/Agnieszka Leśniewicz
5-6. Martyna Witkowska/Patrycja Lipińska
Edyta Biernat/Aleksandra Pizon
7-8. Aleksandra Carmel/Justyna Maćkowiak
Anna Jezierska/Dominika Zwolińska
9-12. Katarzyna Pakuła-Nockowska/Magdalena Sobczyńska
Paulina Mielczarek/Katarzyna Kargier
Małgorzata Gadomska/Anna Mysiak
Marta Szmitka/Dagmara Maciejna

Wyniki III Turnieju Eliminacyjnego GP SAN par mieszanych:

1. Aleksandra Pizon/PiotrOrczyk
2. Sandra Sobór/PiotrJedliński
3. Natalia Bogdanowicz/MarcinZygmunt
4. Marta Raźniewska/Robert Kozłowski
5-6. Aleksandra Carmel/Emil Białecki
Maria Mańko/Grzegorz Obersztyn
7-8. Maria Woźniczka/Kacper Głogowski
Zuzanna Kucińska/Artur Pasiński
9-12. Martyna Witkowska/Michał Nowak
Paulina Dyszerowicz/Piotr Adamski
Katarzyna Pakuła-Nockowska/Piotr Nockowski
Magdalena Pawlak/Aleksander Słonina
13-16. Dominika Zwolińska/Dominik Zwoliński
Edyta Biernat/Piotr Kłaczek
Martyna Banaszczyk/Adrian Sibiński
Kamila Śnieżewska/Maciej Mawlichanów
17-20. Anna Jezierska/Bartłomiej Makowski
Monika Czesna/Tomasz Pazurek
Magdalena Sobczyńska/Paweł Wiktorek
Joanna Antosik/Bartłomiej Dalmata

Ranking Projekt Plażówka 2016 – kobiet:

1. Sandra Sobór 1072
2. Natalia Bogdanowicz 1030
3. Marta Raźniewska 804
4. Martyna Banaszczyk 736
5. Paulina Dyszerowicz 661
6. Paulina Rynkowska 534
7. Martyna Mastalerz 524
8. Marta Kosobucka 520
9. Maria Woźniczka 511
10. Edyta Biernat 503
11. Karolina Makaruk 503

Ranking Projekt Plażówka 2016 – mężczyzn:

1. Tomasz Narowski 831
2. Piotr Jedliński 799
3. Adam Łoś 663
4. Maciej Wołoszyn 650
5. Kamil Kosz 619
6. Artur Pasiński 618
7. Piotr Nockowski 546
8. Piotr Adamski 524
9. Kacper Głogowski 511
10. Dawid Zając 508

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved