Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Trzy kolejne turnieje finałowe Pucharu Polski kobiet w Nysie

Trzy kolejne turnieje finałowe Pucharu Polski kobiet w Nysie

fot. siatka.org

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA podpisała z władzami samorządowymi Nysy porozumienie, na mocy którego przez trzy najbliższe edycje turnieje finałowe Pucharu Polski kobiet będą rozgrywane właśnie w tym mieście. – Poprzednia edycja wypadła doskonale, choć umowę podpisaliśmy trzy miesiące przed startem turnieju. Teraz podpisujemy w lipcu, więc będzie szansa na zorganizowanie doskonałej zabawy – przyznał Artur Popko.

O tym, że Nysa będzie gospodarzem trzech kolejnych turniejów o Puchar Polski kobiet, poinformowano na specjalnej konferencji prasowej, która podsumowała także niezwykle udany turniej z marca tego roku. – Ostatni turniej finałowy, który rozgrywany był w Nysie, został bardzo dobrze odebrany i przyjęty przez naszą społeczność. Dlatego zaczęliśmy rozmowy z PLPS-em, by nie był to tylko jednorazowy kontakt z najlepszą kobiecą siatkówką w naszym kraju. Cieszę się, że rozmowy zakończyły się powodzeniem i wspólnie z prezesem Arturem Popko podpisaliśmy trzyletnią umowę – powiedział Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. – Dłuższy okres współpracy pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie turnieju, a także zapewni przyjazd kibiców z całego kraju, co jest ważne nie tylko dla Nysy, ale całej gminy. Wiem, że staniemy na wysokości zadania, kibice i wszystkie drużyny walczące o Puchar Polski na pewno będą zadowoleni z wizyty w naszym mieście – dodałCieszymy się, że możemy współpracować z Nysą w dłuższym okresie. W sporcie bardzo ważne i potrzebne są długofalowość i stabilizacja. Dlatego wprowadzamy nowy standard, dłuższe umowy, które pozwolą dopracować imprezę w każdym calu. Poprzednia edycja wypadła doskonale, choć umowę podpisaliśmy trzy miesiące przed startem turnieju. Teraz podpisujemy w lipcu, więc będzie szansa na zorganizowanie doskonałej zabawy. Dziękuję burmistrzowi Nysy za chęć współpracy i wierzę, że wspólnie stworzymy jeszcze lepszy turniej niż ten z marca, a warto dodać, że uczestnicy i kibice bardzo chwalili gospodarzy za to, co dla nich przygotowali w Nysie. Dla mnie osobiście ta decyzja podkreśla fakt, że Nysa zaczyna być jednym z siatkarskich liderów w regionie, obok Kędzierzyna-Koźla. Zaczęła wracać do globalnej siatkówki, tak jak przed laty, gdy święciła sukcesy w elicie – powiedział z kolei prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, Artur Popko.

Głos zabrał też Bogdan Wyczałkowski, prezes zarządu Agencji Rozwoju Nysy Sp. z o.o. – Cieszę się, że kibice i drużyny walczące o Puchar Polski były zadowolone – to oznacza, że stanęliśmy na wysokości zadania. Atmosfera w naszej hali była wspaniała, a kibice mogli obejrzeć polską kobiecą siatkówkę na najwyższym poziomie – powiedział. – Siatkówka to nasza historia, mam także nadzieję, że w tym sezonie nasza drużyna wywalczy awans do PlusLigi, a turnieje o Puchar Polski będą znakomite dla wszystkich, którzy nas odwiedzą – zakończył.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved