Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kolejne plażowe ME w Moskwie

Kolejne plażowe ME w Moskwie

fot. Aleksandra Twardowska

Moskwa zorganizuje mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w 2019 roku – poinformowała Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV). Turniej odbędzie się od 5 do 11 sierpnia.

– Stolica Rosji ma ogromne doświadczenie w organizacji dużych imprez nie tylko w siatkówce. Nie mamy wątpliwości, że gospodarze znakomicie wywiążą się ze swoich obowiązków, a czempionat mocno spopularyzuje naszą dyscyplinę sportu – powiedział prezydent CEV Aleksandar Boričić.Szef Rosyjskiej Federacji Siatkówki (WFW) Stanisław Szewczenko podkreślił, że siatkówka plażowa w Rosji mocno rozwija się. – Coraz więcej ludzi interesuje się tym sportem. Mamy duże doświadczenie w organizacji zawodów w siatkówce plażowej i halowej – powiedział Stanisław Szewczenko.

W 2005 roku Moskwa była już organizatorem mistrzostw na plaży. Cztery lata później gospodarzem było Soczi. Tegoroczne mistrzostwa Europy rozegrane zostały w czterech holenderskich miastach, a złote medale zdobyły zawodniczki gospodarzy Sanne Keizer i Madelein Meppelink oraz Anders Mol i Christian Soerum (Norwegia).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved