Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kolejne osłabienie Bułgarów – Penczew zachorował

Kolejne osłabienie Bułgarów – Penczew zachorował

fot. archiwum

Plamen Konstantinow nie mógł do Berlina zabrać z powodu kontuzji Cwetana Sokołowa. Na dzień przed pierwszym meczem z Finlandią wypadł ze składu Bułgarów kolejny ważny zawodnik. Z powodu choroby w pierwszych spotkaniach nie zagra Nikołaj Penczew.

Kolejny cios spadł na Bułgarów na dzień przed pierwszym ich meczem w Berlinie. Po kontuzji Cwetana Sokołowa, który do Berlina w ogóle nie pojechał, okazało się, że z powodu choroby w meczach z Finlandią i Rosją zabraknie Nikołaja Penczewa. Problem pojawił się po przyjeździe do Berlina. Zawodnik miał coraz wyższą temperaturę, zrobiliśmy na miejscu badania, które potwierdziły nasze najgorsze przypuszczania – powodem jest bakteryjne zapalenie płuc – mówi trener Plamen Konstantinow. Na pewno Penczew nie będzie mógł nam pomóc w pierwszych dwóch dniach. Będziemy próbowali obniżyć temperaturę i dopiero potem się okaże, co dalej z zawodnikiem. Będzie jednak trudno przywrócić go szybko do zdrowia – mówi bułgarski szkoleniowiec.– Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi, nikt nie ma problemów zdrowotnych. Każdy jest gotowy na sto procent i będziemy walczyć w tym składzie, jaki mam do dyspozycji. Niedyspozycja Penczewa jednak sporo zmienia w naszym ustawieniu i taktyce, bowiem Penczew to nasz podstawowy zawodnik. Musimy wymyślić teraz szybko inne rozwiązanie. Niestety, jest to infekcja bakteryjna i obawiamy się o zdrowie innych zawodników. W tej chwili skład już jest zgłoszony i nie możemy dokonać w nim zmian – zauważył Konstantinow.

We wtorek Plamen Konstantinow obserwował mecz Rosjan z Finami. – Finowie zagrali dużo poniżej swoich możliwości. Rosjanie pokazali, że są w dobrej dyspozycji. O wszystkim zadecyduje boisko, nie jesteśmy bez szans – zapewnił Plamen Konstantinow.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved